Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Mária Júdová – Constellation of the flesh
Laterna magika

Constellation of the flesh (SK)

Mária Júdová

VR/výstava

Nová scéna - provozní budova B
Laterna fest

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna - provozní budova B

Místo a čas konání

Galerie magika (budova Themosu u Nové scény)
21.–26. června 2022

  • úterý I 21. 6., 16:00–20:00
  • středapátek I 22.–24. 6., 14:00–20:00
  • sobota I 25. 6., 12:00–20:00
  • neděle I 26. 6., 12:00–16:00

Vstup zdarma

LATERNA FEST
Informace o festivalu a program

Projekt ve virtuální realitě inspirovaný burjatskými šamany, kteří se dostávají do transu. Skládá se z představení, zážitku nadpřirozeného tance, obrazového dokumentu a možnosti přenést se do jiných světů.

Více o akci

Constellation of the flesh (Souhvězdí těla) je projekt ve virtuální realitě inspirovaný burjatskými šamany, kteří se dostávají do transu. Vychází ze skutečné události na posvátném místě mezi Mongolskem, Sibiří a Čínou, kde se koncem léta 2019 konalo jedno ze vzácných setkání šamanů. Projekt je složen z představení, zážitku nadpřirozeného tance, obrazového dokumentu a možnosti přenést se do jiných světů. Otevírá diskursivní prostor a vynáší zpět na světlo staré, údajně iracionální učení šamanismu a alternativní pohledy na život, které jsou s ním spojeny. Východiskem je život soustavně utlačované etnické skupiny Burjatů, kteří žijí kočovným životem zejména na Sibiři, ale i v dalších částech Ruska, v Mongolsku, Mandžusku a ve střední Asii, putují různými státy a překračují hranice.

Je možné zachytit nadpřirozený tanec v digitální podobě? Lze tyto fragmenty transu proměnit do smyslového vjemu? Jakým způsobem dokáže tělo překonávat své fyzické hranice?


Tvůrci

Umělecké vedení:
Choy Ka Fai a Mária Júdová

Návrh a rešerše:
Choy Ka Fai

Návrh 3D vizualizace:
Mária Júdová a Florian Friedrich

Hudba a zvukový design:
Tseng Yun-Fang

Tanec a technologie motion capture:
Yurika Yamamoto a Susanne Grau

Vedoucí projektu:
Mara Nedelcu

Foto a video galerie

    Sdílet na sociálních sítích

    Mohlo by vás zajímat