Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Opera Nova 2024Opera Nova 2024
Koncert

Ligeti Late Night

Státní opera
Festival Opera Nova

Základní informace

Kde hrajeme

Státní opera

Vážení diváci, vstupenky na toto představení nemají přidělené číslo řady ani sedadla. Budete usazeni ve Velkém sborovém sále Státní opery našimi uvaděči. Sraz diváků Ligeti Late Night bude před provozní budovou Státní opery, Legerova 75. Těšíme se na vás. V případě dotazů se můžete obrátit na operanova@narodni-divadlo.cz.

Více informací o festivalu: Festival Opera Nova 2024

Festival Opera Nova je přehlídkou současné české a zahraniční operní tvorby. Festival navazuje jak na předchozí ročníky v letech 2018 a 2019, tak i na tradici, kterou v roce 1924 založil skladatel a dlouholetý šéf opery Nového německého divadla (nyní Státní opera) Alexander Zemlinsky ve spolupráci s Mezinárodní společností pro soudobou hudbu (ISCM).

Účinkující

  • 2023-2024
  • 2024-2025

O koncertu

Společně s českou premiérou opery György Ligetiho Le Grand Macabre festival Opera Nova zahájí mimořádná performance skladatele, pedagoga a hráče na bicí nástroje Lukase Ligetiho a jeho hostů - mezzosopranistky Belly Adamove a rakouského klavíristy a jednoho z průkopníků elektronické hudby downtempo Ruperta Hubera. V rámci večera zazní zbrusu nová semi-improvizovaná kompozice, která nabídne velmi nevšední atmosféru a pestrou zvukovou paletu, tvořenou lidským hlasem, elektronikou a bicími nástroji.

Sdílet na sociálních sítích

Mohlo by vás zajímat