Ostatní

Kde se rodí tanečníci

75 let Taneční konzervatoře hl. m. Prahy

Nová scéna
Zlatá Praha

Na základě nařízení vlády budou od 27. prosince všechny pokladny Národního divadla do odvolání uzavřeny.

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna

57. Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha 23. - 26. září 2020

Vstup zdarma.
Rezervace na webové stránce festivalu Zlatá Praha www.festivalzlatapraha.cz

Nedlouho po druhé světové válce vznikla v Praze s podporou státu první škola u nás zaměřená na přípravu profesionálních tanečníků a tanečnic. Tím byl položen základ přípravy profesionálních tanečních umělců, nezbytný pro další vývoj tanečního umění v poválečném Československu.

O inscenaci

Za léta své existence Taneční konzervatoř vychovala takové osobnosti jako je Jiří Kylián, Ivan Liška, Daria Klimentová nebo Jiří a Otto Bubeníčkovi. Současný ředitel školy Jaroslav Slavický svým velmi racionálním a zároveň empatickým vedením probouzí v adeptech tanečního umění nejen taneční dovednosti, ale napomáhá i rozvoji jejich choreografického talentu.

Diváci snímku nahlédnou do zákulisí Taneční konzervatoře a podívají se na všechny druhy tanců, které se zde vyučují – klasický, moderní i lidový tanec. Dokument samozřejmě nezapomene ani na významné choreografy, tanečnice a tanečníky, kteří jsou s konzervatoří spjati. Příběhem se bude prolínat osoba Jaroslava Slavického, který je dobrým duchem tohoto ústavu. Režisér Martin Kubala se pokusil zachytit stále pulzující život Taneční konzervatoře, která přes všechna období žije svým múzickým životem.

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na všech pokladnách.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u ND

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény není již možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní). Od dubna 2020 je pro veřejnost uzavřeno parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla. Délka rekonstrukce se odhaduje na rok a půl. Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také skutečnost, že parkovací stání byla budována na menší velikost automobilů, než jaké můžeme potkávat na ulicích dnes.