Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Ostatní

Kde se rodí tanečníci

75 let Taneční konzervatoře hl. m. Prahy

Nová scéna
Zlatá Praha

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna

57. Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha 23. - 26. září 2020

Vstup zdarma.
Rezervace na webové stránce festivalu Zlatá Praha www.festivalzlatapraha.cz

Nedlouho po druhé světové válce vznikla v Praze s podporou státu první škola u nás zaměřená na přípravu profesionálních tanečníků a tanečnic. Tím byl položen základ přípravy profesionálních tanečních umělců, nezbytný pro další vývoj tanečního umění v poválečném Československu.

O inscenaci

Za léta své existence Taneční konzervatoř vychovala takové osobnosti jako je Jiří Kylián, Ivan Liška, Daria Klimentová nebo Jiří a Otto Bubeníčkovi. Současný ředitel školy Jaroslav Slavický svým velmi racionálním a zároveň empatickým vedením probouzí v adeptech tanečního umění nejen taneční dovednosti, ale napomáhá i rozvoji jejich choreografického talentu.

Diváci snímku nahlédnou do zákulisí Taneční konzervatoře a podívají se na všechny druhy tanců, které se zde vyučují – klasický, moderní i lidový tanec. Dokument samozřejmě nezapomene ani na významné choreografy, tanečnice a tanečníky, kteří jsou s konzervatoří spjati. Příběhem se bude prolínat osoba Jaroslava Slavického, který je dobrým duchem tohoto ústavu. Režisér Martin Kubala se pokusil zachytit stále pulzující život Taneční konzervatoře, která přes všechna období žije svým múzickým životem.

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. června od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná od června do listopadu 2022.

Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u ND

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla - vjezd z ulice  Ostrovní), který je od 3. prosince 2021 po generální rekonstrukci opět otevřen pro veřejnost. Ceník a provozní řád naleznete zde.

 

Občerstvení na Nové scéně

Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona