Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Koncert

Janek Ledecký zpívá pro Mathildu

Benefiční koncert

Stavovské divadlo

Základní informace

Kde hrajeme

Stavovské divadlo

Přibližná délka představení

2 hodiny, bez přestávky

Tradiční benefiční koncert na podporu nevidomých. Celý výtěžek jde na výchovu a výcvik vodicích psů pro nevidomé. Janek Ledecký zazpívá a zahraje své největší hity. Před ním vystoupí klavírista a zpěvák Jan Jareš. Večerem provází Eva Holubová.

O inscenaci

Tradiční benefiční koncert na podporu nevidomých. Celý výtěžek jde na výchovu a výcvik vodicích psů pro nevidomé. Janek Ledecký zazpívá a zahraje své největší hity. Před ním vystoupí klavírista a zpěvák Jan Jareš. Večerem provází Eva Holubová.

Janek Ledecký je jednou z našich nejznámějších hudebních hvězd. Poprvé si získal pozornost publika jako frontman rockové kapely Žentour. V roce 1992 se Janek vydává na samostatnou dráhu. Jeho úspěch byl potvrzen mnoha prestižními oceněními, řadou vydaných CD a mnoha muzikály. 

Jan Jareš je nevidomý zpěvák a klavírista absolvoval Pražskou konzervatoř. Vydal několik CD a je  laureátem Výroční ceny Legenda nočního proudu v kategorii Objev roku. 

O Nadačním fondu Mathilda
Nadační fond Mathilda vznikl v roce 2010 a jeho posláním je podpora osob s těžkým zrakovým postižením. Vyhledává, podporuje a realizuje smysluplné projekty, které těmto lidem usnadňují jejich život. Soustřeďuje se jednak na projekty, které napomáhají vzdělávání nevidomých a slabozrakých osob a v konečném důsledku výrazně přispívají k jejich integraci včetně pracovního uplatnění. Také se zabývá výchovou a výcvikem vodicích psů, kteří se pro mnohé z nich stávají nepostradatelnými pomocníky. Vytváří i různé kulturní aktivity umožňující seberealizaci mladých nevidomých umělců.

Více na webu Nadačního fondu Mathilda.

Foto a video galerie

  Sdílet na sociálních sítích

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Národní divadlo prodává vstupenky až na 6 měsíců dopředu. V současné době je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná v měsících červenec až prosinec 2024.

  Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Parkování u Stavovského divadla

  U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze hlídané parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).

  Občerstvení ve Stavovském divadle

  Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
  Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou. 

  Nápojový lístek (PDF, 60 kB)