Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Činohra

BezDomovská scéna

4. a 9. června od 18:30 před Stavovským divadlem a s videoinstalací ve foyer

Venku
Vstup zdarma
Open-air

Základní informace

Kde hrajeme

Venku

Nastudování

V češtině

Premiéra

Premiérové uvedení 4. června 2022 před Stavovským divadlem

Třetí část třídílného projektu DOMOVSKÁ SCÉNA, který se bude zabývat nejbytostnější podstatou herectví.

Performativní zamyšlení nad strachem ze ztráty jistot. Alejandro Jodorowsky vyzývá čelit vlastním strachům tak, že se jim vystavíme. Přijímám tuto výzvu a vzdávám se na chvíli své domovské scény. Stávám se divadelním bezdomovcem, protože když chcete něco najít, musíte to nejdřív ztratit.

Domovská scéna

Třídílný projekt Petra Vančura, který se bude zabývat nejbytostnější podstatou herectví...

V důsledku nekonečného přemýšlení nad tím, co znamená být herec uprostřed doby pozbývající veškerých jistot, uvažuji nad tím, kolem čeho se utváří má potřeba hrát. Je divadlo domovem této potřeby? Pečuji o tento příbytek dostatečně? A není náhodou ta potřeba jen souhrn hodnot, které žádnou hmotnou formu, žádný příbytek, nepotřebují? Nechci krásné otázky zabít jednoduchými řešeními – toužím po dialogu, po poezii, po tichém zamyšlení. Věřím, že kultura je doma všude tam, kde bydlí ochota k těmto třem prostým věcem, a věřím, že nikdy nebudu bez domova, budu-li blízko jejich hodnotám.   – Petr Vančura

Sdílet na sociálních sítích