Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Balet

Absolventské představení – konzervatoř Taneční centrum Praha

Stavovské divadlo

Základní informace

Kde hrajeme

Stavovské divadlo

Přibližná délka představení

1 hodina 50 minut, 1 přestávka 15 minut

O inscenaci

Tato generace absolventů již zažila poslední rok svého studia v nové budově Domu tanečního umění. Po letech hledání, po letech jednání, vysvětlování a přesvědčování se nám konečně podařilo zajistit důstojné prostředí pro školní výuku i uměleckou činnost – ve spolupráci s Mezinárodním centrem tance a oběma studentskými soubory: Balet Praha Junior a Baby Balet Praha.

Pod „jednu střechu“ precizně revitalizovaného Branického pivovaru se vešli ještě naši dlouholetí partneři: Pražský komorní balet a konzervatorní přípravka, dětské studio Terpsichoré.a vznikl zde i Nadační fond Institut Pavla Šmoka.

Součástí tohoto unikátního projektu je i kvalitní rehabilitační, produkční, propagační a technologické zázemí. Plně mobilní programy tanečního divadla mohou být inscenovány i v těch nejnáročnějších podmínkách naší divadelní sítě, včetně zahraničí. Doufáme, že to zajistí ještě kvalitnější „profil absolventa“ a jeho následné uplatnění při nezbytné „resuscitaci“ české živé divadelní kultury. 

Je zvláštní si představit, že by člověk skutečně mohl začít svoji taneční kariéru jako 4letý, v přípravce, projít 8letým studiem konzervatoře, spojeným s členstvím ve dvou studentských souborech, už za studia spolupracovat s profesionálním souborem, po absolvování do něj i nastoupit, prožít zde svojí kariéru a do důchodu jít jako pedagog, choreograf, manažer, nebo zkrátka spolupracovník jednoho z rezidentů Domu tanečního umění… a přitom všem neopustit jeden areál budov.

Doufáme, že tento unikátní projekt nejen přežije, ale bude se dále rozvíjet. Třeba nám s tím jednou naši absolventi, až se vrátí z uměleckých souborů, kulturních institucí a univerzit – prostě „ze světa“, pomohou.

Přeji všem letošním absolventům i jménem celého pedagogického sboru a všech spolupracovníků hodně štěstí, respektive: „Zlomte vaz“!

Foto a video galerie

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. listopadu od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce dubna 2023.

Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u Stavovského divadla

U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze hlídané parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).

Občerstvení ve Stavovském divadle

Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou. 

Nápojový lístek (PDF, 70 kB)