Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

#kulturajenarod

Platforma Činohry Národního divadla v čase karantény (do časů budoucích)

#kulturajenarod je platforma, jejíž cílem je apelovat na význam divadla, ale i pojmenovat, v čem má pro společnost nezastupitelnou úlohu a jak může divadlo z dané chvíle těžit – jak jeho umělci, tak jeho diváci.

V rámci platformy #kulturajenarod se zamýšlíme nad rolí Národního divadla v dnešní situaci. Věříme v pestrost kultury a její schopnost promlouvat k celé společnosti. Neobejdeme se bez ní. Jakým národem bychom byli bez kultury?

Prohlášení Činohry ND k platformě #kulturajenarod (z 9. 4. 2020)

Cyklus debat #kulturajenarod

Během pravidelných debat #kulturajenarod se budou setkávat dramaturgové Činohry ND s divadelními profesionály a spolu s nimi odpovídat na kritické otázky vyvstávající v souvislosti se současnou mimořádnou situací divadel a kulturní scény vůbec.

Debaty probíhají každý čtvrtek od 18 hodin ve Stavovském divadle a jsou streamovány na YouTube kanál Činohry ND. Záznamy debat je po skončení přenosu možné zhlédnout tamtéž.

Přehled dílů diskusí #kulturajenarod

Díl 1: RESTART
Díl 2: FINANCE
Díl 3: REGIONY
Díl 4: OPEN AIR
Díl 5: POLITIKA
Díl 6: SPOLUPRÁCE
Díl 7: TÉMA
Díl 8: MÉDIA
Díl 9: MINISTR

    Sledujte novinky na našich sociálních sítích