MENU

Matěj Šust

Sólista Baletu ND

Matěj Šust se věnuje tanci již od malička, v letech 2001─2003 obdržel titul juniorského mistra republiky ve stepu, hned poté nastoupil na Taneční konzervatoř hl. m. Prahy, kde absolvoval v roce 2011.

V tomtéž roce nastoupil do souboru Baletu Národního divadla a získal Cenu Grand Prix na taneční soutěži v polském Štětíně.V roce 2013 se stal v Národním divadle demi-sólistou a zúčastnil se další taneční soutěže, tentokrát v Budapešti, kde získal 3. místo mezi celosvětovou konkurencí.

V roce 2015 byl jmenován sólistou Baletu Národního divadla. Ztvárnil řadu výjimečných a hlavních rolí: Dancenyho ve Valmontovi, Ďábla v Louskáčkovi a Myšákovi Plyšákovi, Liška v Čarodějově učni, Prince v Malé mořské víle, Merkucia v Romeovi a Julii, Kaye ve Sněhové královně. Mimo jiné tančil také Pas de trois v Labutím jezeře nebo v moderních choreografiích: Ohad Naharin: decadance, Cacti Alexandra Ekmana nebo v Dance at the Crossroads Christophera Bruce.

Za role Merkucia, Dancenyho a Kaye byl nominován na Cenu Thálie a pro rok 2016 získal Cenu Opery Plus. Vedle interpretace se věnuje i taneční pedagogice a choreografii.

Matěj Šust účinkuje v představeních

SEZONA 2017/2018

Matěj Šust účinkuje v inscenacích

SEZONA 2017/2018

SEZONA 2018/2019

Další členové souboru Balet Národního divadla