Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Zemřela Simona Postlerová

4. 5. 2024

Informace

S hlubokým zármutkem jsme dnes přijali zprávu o náhlé smrti paní Simony Postlerové, v letech 1987-1992 členky Činohry Národního divadla.

Nikdy nezapomeneme! 🕊

Simona Postlerová byla umělkyní, která zanechala nezapomenutelnou stopu v českém divadle, televizi a dabingu. Narodila se do umělecké rodiny, kde již od útlého věku byla obklopena atmosférou divadla a filmu. 

Postlerová se narodila v Plzni, ale dětství a léta dospívání strávila v Ostravě, kde se poprvé seznámila s uměleckým světem na jevišti Divadla Petra Bezruče. Už v raném věku se začala prosazovat v dětských rolích a paralelně se věnovala i gymnastice. Po maturitě na gymnáziu v Ostravě zamířila do Prahy na DAMU, kde se věnovala studiu herectví a roku 1987 úspěšně absolvovala.

Již během studia DAMU pravidelně hostovala v Národním divadle, po absolutoriu se stala členkou Činohry Národního divadla, kde získala mnoho významných rolí v předních inscenacích. Nezapomeneme na její výkony v inscenacích jako Lucerna, Tartuffe, Král Lear, nebo Nebezpečné vztahy. Její talent a schopnosti ji rychle katapultovaly i do světa televize, kde excelovala jak v menších rolích, tak i ve vedoucích postavách. Její výraznou stopu nezapřelo ani působení v televizi a dabingu. Nezapomenutelnou stopu zanechala též v dabingu. Její hlas bude navždy spjat s herečkami, jako jsou Cate Blanchet, Emma Thompson, Tilda Swinto, Olivia Coleman či Lauren Graham. 

V roce 1992 přestoupila do Divadla na Vinohradech, se kterým byla spjata většina její kariéry, a kde působila až do své smrti. Kromě toho hostovala i na dalších pražských jevištích jako je Divadlo Karlín a Činoherní klub.

Simona Postlerová byla nejen vynikající umělkyní, ale také oddanou manželkou a matkou. Její umělecké dědictví zůstane navždy žít v srdcích těch, kteří si ji oblíbili jako herečku, dabérku a lidskou bytost. S hlubokým smutkem se loučíme s touto výjimečnou osobností, která zanechala nezapomenutelný otisk v české kultuře.

Foto a video galerie

    Sdílet na sociálních sítích