Opera nám prozpívá

30. 3. 2020

Opera
Novinky
Informace
Je všeobecně známo, že hudba má protistresové účinky a pomáhá odbourávat negativní myšlenky. Pokud to tedy není například Wagner. Nebo Acher. Nebo Mahler. Zkrátka, skladatelé končící na -er jsou komplikovanější. Ale celkově vzato má hudba léčivé účinky. A právě to se snažíme vyjádřit naší současnou kampaní #operanámprozpívá.

Jako vizuální vyjádření tohoto poselství jsme zvolili scénu z esteticky vytříbené inscenace slovenské režisérky Slávy Daubnerové Výlety páně Broučkovy, na níž sopranistka Marie Fajtová coby dokonalá Etherea promlouvá ke sboru přihlížejících mužů v bílých pláštích. Je zřejmé, že současná situace je ze zdravotnického hlediska vážná, ale podobně vážné mohou být dopady na psychiku nás všech – karantény, různá naskakující čísla atd. A zde právě podle našeho názoru může hudba a opera zpracovávající náměty často stovky let staré, čerpající z tisíciletých šťastných i tragických zkušeností lidstva, pomoci každému z nás. Někoho potěší česká lidová veselice od Bedřicha Smetany, jiný se zálibně pohrouží do děl těch komplikovaných pánů se jmény na –er.

Opera (která nám prozpívá!) jsou samozřejmě v neposlední řadě také umělci, kteří ji pro nás v Národním divadle hrají a zpívají. Jako řada z nás, jsou v současnosti doma a připraveni o to, co opera dává jim – tedy kontakt s vámi, s diváky, který je jim odměnou za jejich práci. Na své věrné publikum nicméně nezapomínají a posílají vám prostřednictvím Opery pozdravy. Jak videa, fotografie a vzkazy přicházejí, průběžně je nahráváme na sociální sítě: facebook a instagram. Sledujte nejnovější aktualizace a pokud se vám bude nějaký příspěvek líbit, můžete pod něj umělcům něco milého napsat.
#operanámprozpívá

Sdílet na sociálních sítích