MENU

Informace o změně obsazení v představení opery Aida a Turandot

Vážení diváci,

dovolujeme si oznámit změnu v obsazení představení opery Aida 11. 4. a opery Turandot 17. a 24. 4. z důvodu onemocnění nevystoupí sice původně avizovaný tenorista Yusif Eyvazov, ale hostující sólisté, které Národní divadlo získalo ke spolupráci, jsou stejně výjimeční a mají za sebou úspěchy z předních operních scén celého světa.

James LeeJako Radames se 11. 4. v opeře Aida představí jihokorejský tenorista James Lee, který má s rolí Radama rozsáhlé zkušenosti např. z Káhirské opery, jako Radames účinkoval na Zámeckých slavnostech ve Schwerinu a v Zeffirelliho inscenaci Aidy ve Státní opeře v Gruzii, dále vystoupil jako Kalaf v inscenaci Turandot v Opeře ve Štýrském Hradci nebo jako Riccardo (Maškarní ples) v Sárském státním divadle v Saarbrückenu.

Adina AaronJako Aida vystoupí exkluzivně ve svém debutu v Národním divadle Adina Aaron, která je považována za jednu z nejslibnějších mlado-dramatických sopranistek současnost. Vysloužila si velké uznání v rolích Aidy, Tosky, Leonory, Luisy Miller či Lady Macbeth, v nichž se představila na scéně vídeňského divadla Theater an der Wien, v operních domech
v Bruselu, Washingtonu, Marseille, Kolína a Stuttgartu, a také na významných festivalech včetně ve finské Savonlinně
a na Maifestspiele ve Wiesbadenu. S nadšením mezinárodní kritiky se setkalo její ztvárnění titulní role v nové inscenaci Aidy v La Monnaie Bruxelles. V sezoně 2017/2018 vystoupila v opeře Le dernier jour d‘un condamné (Poslední den odsouzence) na scéně Opéra de Marseille po boku Roberta Alagni, v Hesenském státním divadle ve Wiesbadenu debutovala jako Norma i Amélie v nové adaptaci Maškarního plesu. Dále např. ztvárnila hlavní ženskou postavu v opeře Treemonisha na scéně Théâtre du Châtelet v Paříži.Titulní roli vytvořila i v nové inscenaci Aidy Franka Zeffirelliho, kterou vysílala rozhlasová stanice RAI po celé Evropě a jejíž nahrávka vyšla na DVD.
Anda-Louise BogzaV roli Amneris se představí česká pěvkyně světového formátu Eva Urbanová.

Ve dnech 17. 4. a 24. 4. vystoupí v roli prince Kalafa v opeře Turandot tenorista Sung Kyu Park. Ten vystupuje jako představitel stěžejních postav verdiovského repertoáru v nejprestižnějších evropských operních domech, jakými jsou například Královská opera v Londýně, kde ztvárnil právě roli prince Kalafa nebo Veronská aréna. V roli princezny Turandot vystoupí vynikající sopranistka rumunského původu Anda-Louise Bogza se zkušenostmi z veronské Arény či drážďanské Semperovy opery a mnohých dalších předních světových scén.

Přejeme Vám krásný umělecký zážitek.