Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Dokument Márcia Haydée: To nejlepší teprve přijde

16. 9. 2021

Balet
Premiéra
Pro celou rodinu
Pro děti
Podívejte se na dokument Márcia Haydée: To nejlepší teprve přijde, který vznikl u příležitosti premiéry Spící krasavice Baletu Národního divadla.
Márcia Haydée

Premiéru jsme začali chystat už na jaře 2020, prošli jsme si třemi vlnami pandemie, jednou souborovou karanténou, třemi postupně odsouvanými termíny premiéry, nastudovali jsme dílo s Orchestrem Státní opery, ale museli jej kvůli vládním opatřením uvést online s nahrávkou Santiago de Chile Philharmonic Orchestra. Celkový počet zhlédnutí překročil 106 tisíc, z čehož máme velkou radost. Je to takový malý zázrak. 

S přestávkami tu s námi byla i čtyřiaosmdesátiletá Márcia Haydée, legenda a velká inspirace, která nás každý den utvrzovala v tom, že rozhodnutí žít i živit se uměním je nejen správné, ale i smysluplné. A také říkala: „Čekám, co mi život přinese. Vím, že to nejlepší je ještě přede mnou.“ Ať se každé ráno budíme se stejnou vírou!

Navíc: To nejlepší skutečně přijde … Naživo, s diváky v hledištích plánujeme uvést premiéru Spící krasavice již 16. září 2021. Bude to první baletní premiéra ve zrekonstruované divadelní budově Státní opery a bude to velká událost.

 Spící krasavice Baletu Národního divadla 
 Pohádkový balet Márcii Haydée 
 Hudba: Petr Iljič Čajkovskij 
 Hraje: Orchestr Státní opery
 Česká premiéra 16. září 2021 ve Státní opeře

 Video: Marco Chiodi | Chiodi Studio

Sdílet na sociálních sítích