Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Balet ND se vrací na Sardinii

8. 11. 2022

Balet
Turné

Baletu Národního divadla na turné s inscenací Romeo a Julie

Balet ND se vrací na Sardinii

Cagliari, jehož historie sahá až do 2. tis. př. n. l., je nejen hlavním městem Sardinie, ale také rušným přístavem s krásnými památkami a středověkým centrem. Kromě hradu, známých pisánských věží, muzeí a katedrály se zde nachází neméně úchvatný amfiteátr Anfiteatro Romano, který je vytesaný do skály. Balet Národního divadla navštívil tento ostrov historicky třikrát – poprvé v roce 1987 s představením Romeo a Julie (chor.: M. Kůra) a podruhé v roce 1993 s představením Malý pan Friedemann / Psycho (chor.: L. Vaculík). 
Potřetí v roce 2017 se Šípkovou Růženkou (chor.: J. Torres), tentokrát však soubor vystoupil v městském divadle Teatro Lirico di Cagliari.

Po pěti letech se Balet Národního divadla znovu vrací na tuto scénu, nově s legendárním dramatem Johna Cranka Romeo a Julie. Turné je vskutku výpravným počinem, který důstojně reprezentuje naši kulturu v zahraničí. Na dlouhou cestu na jih (1685 km) se vydají tři kamiony s kulisami, technikou a kostýmy. Zajímavé je, že jeden z nich poveze odpruženou baletní podlahu ze Státní opery tak, aby se naši tanečníci mohli cítit pohodlně.

Dne 8. listopadu přijede do Cagliari 70 interpretů a 14 lidí realizačního týmu. V době od 11. do 19. listopadu se uskuteční osm představení, místní orchestr Orchestra del Teatro Lirico bude řídit dirigent Václav Zahradník.

Zlomte vaz!

Foto a video galerie

Sdílet na sociálních sítích