Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Národní divadlo dětem

Výhodné vstupné na představení v sezoně 2023/2024:

  • 50% sleva pro děti do 15 let na všechna místa v sálech ve všech našich budovách na všechna představení s výjimkou těch ve zvláštním režimu* a oper Carmen a Nabucco**

Zároveň si Vás dovolujeme informovat, že večerní představení nejsou vhodná pro děti ve věku do 5 let. 

Při návštěvě divadla mohou děti, studenti a mladí diváci do 26 let také využít také 50% slevu na vyhrazená místa na všechna představení ND** a každý měsíc pro ně připravujeme speciální juniorskou nabídku.

Sleva se nemusí nevztahovat na pronájmy, hostující soubory a speciální projekty pro školy.
Nárok na slevu se prokazuje při vstupu do divadla, nikoliv při nákupu vstupenky.  

Potřebujete poradit? Jsme tu pro Vás každý den:
9–18 hodin
+ 420 224 901 448 
info@narodni-divadlo.cz

* Na představení ve zvláštním režimu prodeje (Audience u královny, Kytice, Louskáček – Vánoční příběh) platí slevy jen na tato místa: Národní divadlo a Stavovské divadlo - I. a II. galerie

** Státní opera – přízemí řada 14–18, II. balkon | Národní divadlo – přízemí řada 11–13, II. balkon, I. a II. galerie

Laterna magika

BatoLaterna
6 měsíců+, Nová scéna
Historicky první inscenace Národního divadla a Laterny magiky určená pro miminka! Diváčci vstoupí spolu se svým dospělým doprovodem na jeviště, které se promění v jedno velké hřiště. Nevyprávíme  jim příběh, ale společně objevujeme pomocí nonverbálních prostředků zvuky, barvy, tvary i měkkost věcí kolem sebe.

Zázrak (s)tvoření
4+, Nová scéna
Poetická inscenace pro děti i jejich rodiče o křehkém světě, který si stvoříme sami. Hlavní slovo v ní patří papíru, hravosti a dětské fantazii. Představte si, že byste si jako náš hrdina mohli vytvořit z čisté nicoty svůj snový svět.

Balet

Louskáček – Vánoční příběh
5+, Národní divadlo
Tato rodinná a velmi oblíbená inscenace choreografa Youriho Vámose je nejen krásnou oslavou vánočního času, ale také hlubokým poselstvím o tom, jak vlídnost a soucit dokáží učinit lidi kolem nás šťastnými. Kouzlo Vánoc má velkou moc, dokonce takovou, že dokáže obměkčit zatvrzelé srdce podivínského Scrooge. Víla Vánoc o tom ví své, stejně jako malá Klára, která si tak moc přeje dostat pod stromeček louskáčka… 

Coppélia
5+, Státní opera
Okouzlující rodinný balet pro diváky všech generací. Příběh popisuje osudy starostovy dcery Swanildy a jejího svéhlavého snoubence Franze. Situace se zkomplikuje, když excentrický doktor Coppélius vytvoří kouzelnou loutku Coppélii, která vypadá jako živá a která přiláká mladíkovu pozornost... dokáže chytrá Swanilda situaci vyřešit? 

Popelka
7+, Národní divadlo
Poutavá neoklasická inscenace kombinuje různé taneční a umělecké prvky, přitom vychází z jedné z nejoblíbenějších tradičních pohádek. Naše Popelka je hravá, plná humoru, svébytné moderní estetiky. Hlavním motivem je vzpomínka. Choreograf Jean-Christophe Maillot nás přivede k dojemné úvaze o tom, jak vzpomínka na milované zesnulé formuje budoucnost těch, kteří zůstali.

La Sylphide
7+, Státní opera
Půvabný romantický balet líčí příběh mladíka Jamese, jehož mysl je rozpolcená, je nepokojný. Ačkoli zbožňuje svou nastávající dívku Effie, touží po jiném světě. Je správné snít o vílách právě v den své svatby? A Sylphida přichází, stává se neuchopitelným symbolem jeho snů, odláká ho do lesa. Jenže vílu nelze polapit, pokaždé, kdy se po ní James natáhne, unikne mu. A když ji konečně obejme, Sylphida umírá. Sylfidy nemohou žít lidskou lásku…

Činohra

Ještě chvilku
Stavovské divadlo
Světová premiéra rodinného titulu. Dvě sestry, Věra a Květa, přicházejí poprvé v životě do Stavovského divadla. Ne, nejsou to holčičky, ale starší dámy z malého města, které přijely na víkend do Prahy. Sice jsou svátečně oblečeny, ale z návštěvy této historické budovy mají tak trochu strach. Věra vykřikne - pozná divadlo, o kterém jim otec vyprávěl, když byly malé. Představení je přerušeno a herci čekají, až budou obě hlučné dámy z divadla vyvedeny. Jenže Věra je přesvědčena, že jejich otec, který před mnoha lety zmizel, měl se Stavovským divadlem něco společného. A pak se začnou dít kouzla...

Kráska a zvíře
10+, Národní divadlo
Kdo by příběh o tom, že každá bytost má moc učinit krásným toho, koho skutečně miluje, neznal? Možná ale nevíte, že námět našel František Hrubín ve staré indoevropské báji. Nestárnoucí legendu o síle a magii lásky převedla na jeviště režisérka Daniela Špinar jako okouzlující podívanou - náš příběh se totiž odehrává nejen v tajemném sídle Zvířete, ale i ve zpustlém cirkuse, kde Kráska se svým otcem a sestrami žije.

Kytice
10+, Národní divadlo
Jevištní adaptace nejčtenější české klasiky. Svatební košile, Vodník, Polednice a další magické příběhy plné nadpřirozena. Příběhy svázané s přírodou, venkovskými tradicemi, inspirované českými lidovými pověstmi a báchorkami převedlo na jeviště režisérské duo SKUTR.

Opera

Opera nás baví
5+, Stavovské divadla
Cyklus zábavných a vzdělávacích pořadů pro děti a rodiče. Poznejte krásy a zajímavosti operního světa. Vaší průvodkyní nebude nikdo jiný než emeritní sólistka Opery Národního divadla, paní Jiřina Marková-Krystlíková. Každý měsíc společně nahlédnete do hudebních a divadelních tajů opery, seznámíte se s hudebními nástroji, hudebními skladateli, podíváte se zblízka na divadelní kostýmy a zúčastníte se soutěží.

Jeníček a Mařenka
5+, Státní opera
Nejslavnější operu německého skladatele Engelberta Humperdincka (často uváděnou jako Perníková chaloupka) na námět pohádky bratří Grimmů poeticky zpracoval režisér Matěj Forman. "Ve svých představách jsem hned viděl, jak tato opera putovala na vozech kočovných komediantů daleko za brány měst po prašných cestičkách na návsi a za humna menších obcí a jak v provedení potulných divadelníků přinášela potěšení divákům od dětí až po babičky," řekl Forman při přípravách inscenace. Pohádkovou operu pro celou rodinu hrajeme v češtině.

Čert a Káča
5+, Národní divadlo
Námět roztomilé opery Antonína Dvořáka vychází ze stejnojmenné pohádky Boženy Němcové o drzé a nebojácné Káče, vychytralém ovčáku Jirkovi a oklamaném čertu Marbuelovi. Scéna a kostýmy Adolfa Borna propůjčují naší inscenaci nezaměnitelný punc.

Kouzelná flétna
7+, Stavovské divadla
Pohádková opera Wolfganga Amadea Mozarta nás spolu s princem Taminem a princeznou Paminou provede veselým i napínavým fantastickým světem a ukáže nám, jak se v životě vyplatí být rozvážný, trpělivý, občas umět mlčet a nikdy nepřestat věřit ve šťastný konec. Na své si přijdou všichni – velcí, menší a pokud se nebojí, i docela malí.

Rusalka
7+, Státní opera
Jímavý příběh vodní víly, kterou z hlubin vyvedla touha po lásce, uvádíme v inscenaci režiséra oblíbených filmových pohádek Zdeňka Trošky.