Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Národní divadlo dětem

Představujeme vám nabídku titulů Národního divadla vhodné pro rodiny s dětmi. U každého titulu uvádíme minimální doporučený věk diváků. Na dopolední a odpolední představení platí 30% sleva pro děti do 12 let, kterou lze uplatnit v pokladnách i při online nákupu.

Nárok na slevu se prokazuje při vstupu do divadla, nikoliv při nákupu vstupenky. Sleva se nevztahuje na pronájmy, hostující soubory a speciální projekty pro školy. Při návštěvě divadla mohou studenti a mladí diváci do 26 let využít také 50% slevu na vyhrazená místa na všechna představení ND.

Činohra

Modrý pták
7+, Stavovské divadlo
Nejznámější text vlámského symbolisty, nositele Nobelovy ceny Maurice Maeterlincka, je jednou z nejpůsobivějších alegorií světové literatury, a proto promlouvá jak k dospělému, tak dětskému divákovi.

Videowalk Play Maeterlinck – doprovodný program před představením Modrý pták
10+, Stavovské divadlo
Doprovodný program videowalk Play Maeterlinck, je dobrodružná cesta Stavovským divadlem. Divákům jsou zapůjčena sluchátka a tablet, a oni samostatně vstupují do prostoru divadla. Interaktivní formát umožňuje volit si svoji trasu a utvářet tak vlastní příběh.
Odehrává se v hledišti, foyer a zákulisí Stavovského divadla.

Balet

Labutí jezero
7+, Národní divadlo
Labutí jezero patří k nejslavnějším klasickým baletním titulům a je bezesporu klenotem ve světě umění. Je milováno nejen kvůli nádherné Čajkovského hudbě, ale i pro nesmrtelný příběh nenaplněné lásky. Ikonická bílá i černá labuť, princova křivá přísaha stejně jako nádherné taneční party a virtuózní variace dávají i dnešnímu diváku možnost prožít „minutu absolutního štěstí“ – stejně jako Čajkovskij
v Praze při zhlédnutí tohoto baletu.  

Louskáček – Vánoční příběh
5+, Národní divadlo
Tato rodinná a velmi oblíbená inscenace je nejen krásnou oslavou vánočního času, ale také hlubokým poselstvím o tom, jak vlídnost a soucit dokáží učinit lidi kolem nás šťastnými. Youri Vàmos ve své verzi vychází ze slavného baletu Mariuse Petipy na překrásnou hudbu P. I. Čajkovského. Vypráví příběh E. T. A Hoffmana, nicméně nechal se inspirovat také známou Vánoční koledou z pera Charlese Dickense.

La Fille mal gardée / Marná opatrnost
5+, Národní divadlo
Jeden z nejstarších baletů, nadšení z něj byli diváci již v roce 1789. Během staletí balet samozřejmě měnil svou podobu díky novým tvůrcům, pro které byl a je nepřetržitou inspirací – jako pro Fredericka Ashtona, autora této inscenace. Čím to je? La Fille mal gardée je totiž oslavou radosti ze života a především lásky. Jde o tradiční balet s malovanou výpravou, živým poníkem, humorem a nádherným tancem.

Opera

Jeníček a Mařenka
5+, Státní opera
Režisérem Jeníčka a Mařenky je Matěj Forman, známý našemu publiku především jako autor magických scénografií ke Krásce a zvířeti nebo k Čarokraji. Pohádkovou operu pro celou rodinu hrajeme v češtině.

Prodaná nevěsta
7+, Národní divadlo
Když se Jeníkovi a Mařence v jejich lásce postaví do cesty dohazovač Kecal s koktavým nápadníkem Vaškem, musí Jeník Kecalovy kejkle přelstít a zachránit společné štěstí. To vše zpestří vystoupení komediantů.

Příhody lišky Bystroušky
7+, Národní divadlo
Co se všechno stalo, když si revírník přinesl z lesa malou lišku, jak rostla a získala zase volnost. Taky o starostech pana učitele s láskou, vzpomínání pana faráře a o tom, jak revírník zase potkal lišku.

Rusalka
7+, Státní opera
Jímavý příběh vodní víly, kterou z hlubin vyvedla touha po lásce, uvádíme v inscenaci režiséra oblíbených filmových pohádek Zdeňka Trošky.

Švanda Dudák
Národní divadlo
o čem bude? O lípách v květu. O Královnách Temnoty, které nevyklenou, co zatoužily vyklenout.
O loupežnících, kteří nadělají spoustu dobra. O Čertu, který prohraje v mariáši. Dorotka je totiž zde.

Laterna magika

Vidím nevidím
5+, Laterna magika na Nové scéně
Laterna magika se znovu představuje jako divadlo vizuálních zázraků. V inscenaci pro celou rodinu vypráví příběh o malé Agátce a jejím fantazijním světě, v němž se i všednodenní události mění ve vzrušující dobrodružství. 
Před představením je pro děti i rodiče připravena tvůrčí dílna. Aktuální termíny zde.  

Kouzelný cirkus
5+, Laterna magika na Nové scéně
Vstupte do našeho zázračného cirkusu, v němž můžete putovat za tajemnou krásou Venuše a prožít přitom spoustu dobrodružství.

Zahrada
7+, Laterna magika na Nové scéně
Každý z nás měl v dětství místo, kde zažíval první dobrodružství a objevy. Takovou Zahradu objevili i naši tanečníci. Prostřednictvím
tance, podmanivé hudby a projekcí se můžete spolu s nimi ponořit do světa fantazie.