Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Kafka: ProcesKafka: Proces
Balet

Kafka: Proces

Prožijte příběh Josefa K.

Základní informace

Přibližná délka představení

1 hodina 25 minut, bez přestávky

Premiéra

Česká premiéra: 13. června 2019 ve Stavovském divadle

ND+

Balet Maura Bigonzettiho podle Franze Kafky. Legendární literární dílo a jeho baletní zpracování, které nepochybně ke Kafkově Praze patří a dotváří toto milieu osobitým a umělecky hodnotným způsobem.

Účinkující

  • 2023-2024
  • 2024-2025

O inscenaci

Uprostřed hluboké noci se otevřou dveře a vstoupí žena zahalená v listech papíru, symbolizující osud spícího protagonisty a zuřivý hněv, kterému je vystaven…

Tak zní incipit díla Proces slavného italského choreografa Maura Bigonzettiho. Ten, fascinován neodolatelným jazykem Franze Kafky, traumatickým dějem a trvalou aktuálností jeho románu Proces, se nechal vtáhnout do temného světa pana Josefa K. a vytvořil moderní inscenaci plnou dramatických zvratů.

Sledujeme příběh Josefa K., který se v den svých 30. narozenin probudí a uvidí u své postele tři policejní agenty, kteří ho chtějí z nepochopitelných důvodů zatknout. Zmatený a ohromený K. je pak zatažen do justiční mašinérie a ztratí se ve víru podivných událostí.

Sólisté a sbor Baletu Národního divadla

Klobouky pro inscenaci Kafka: Proces Baletu Národního divadla věnovala společnost TONAK a.s. tradiční výrobce klobouků již 220 let.

Fotograf vizuálu: Anna Rasmussen
Fotografové inscenace: Martin Divíšek, Pavel Hejný

Foto a video galerie

Sdílet na sociálních sítích

Z našeho e-shopu

Detail zboží

Program Kafka: Proces

programová brožura k inscenaci Kafka: Proces

60 Kč

Mohlo by vás zajímat

Partneři inscenace
Kafka: Proces
Tonak