MENU

Radúz Mácha

Člen Činohry

V letech 2003–07 studoval hudebně-dramatický obor Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde odmaturoval rolí Tita-Naneho v Goldoniho Poprasku na laguně. V době svých středoškolských studií hostoval v Těšínském divadle (Tři v tom, Noc na Karlštejně), v ostravském Divadle Petra Bezruče (Strašidlo cantervillské) a v Národním divadle moravskoslezském (Nepohodlný Indián, La Traviata).

Po úspěšném absolvování ostravské konzervatoře byl přijat ke studiu činoherního herectví na JAMU v Brně. Tam vytvořil řadu rolí v inscenacích studentského divadelního studia Marta (Umberto v Café Umberto, Veršinin ve Třech sestrách a absolvoval jako Leander ve hře Rómeo a Héró). Hostoval i v divadelním spolku Eventualité (Partie, Aucassin a Nicola), objevoval se i na dalších brněnských scénách – v divadle Husa na provázku (Večer umělců, Obrazy ze stříbrného století), či v HaDivadle (scénické čtení Havlovy Asanace).

Už v průběhu posledního ročníku studia JAMU hostoval ve Stavovském divadle v Andersenově Sněhové královně (v rolích Havrana a dospělého Káje), na Nové scéně účinkoval ve scénickém čtení hry Jednoduše a na cokoliv, hrál Rafaela v Topolově Konci masopustuMartina ve hře Deváté srdceTrania v Shakespearově Zkrocení zlé ženyJeana v Ionescově Nosorožciněkolik postav v EnronuValéra Tartuffe Impromptu!Erasta v Moliérově Pánovi z Prasečkova, zřízence Rolanda v Massiniho Ohlušujícím pachu bíléKarla Kudrličku ve Stroupežnického Našich furiantechMladého Roberta v Bartlettově Zemětřesení v LondýněAlamira ve Strakonickém dudákoviúčinkoval v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí a v unikátním projektu Roberta Wilsona 1914. Rovněž hostoval v muzikálu Quasimodo v roli Pierra Gringoira uváděného v pražském divadle Hybernia.

Od srpna 2011 je členem Činohry Národního divadla.

V současném repertoáru ho můžete vidět jako CukrBřečťan (Modrý pták, Stavovské divadlo), jako Andreje Prozorova (Tři sestry, Stavovské divadlo), jako Tiberge (Manon Lescaut, Národní divadlo), Milivoje (Spalovač mrtvol, Stavovské divadlo), jako Mrtvého bratra ženicha/Leonarda (Krvavá svatba, Stavovské divadlo), v několika rolích v inscenaci Jana Friče Faust (Stavovské divadlo) a nejnověji v roli Prince Tydea (Vítejte v Thébách, STavovské divadlo)t


FILM A TELEVIZE

Má rovněž zkušenosti z práce před kamerou (např. seriály Cesty domů, Já Mattoni či filmů Přijde letos Ježíšek?, Epilog nebo Jáma) a v rozhlase.


ROZHOVORY

Herecký frmol mě baví, Televize.cz
Zahrál bych si Romea, říká Radúz Mácha, Valašský deník.cz, 24. 1. 2014


Aktualizace: březen 2018

Radúz Mácha účinkuje v představeních

SEZONA 2018/2019

Radúz Mácha účinkuje v inscenacích

SEZONA 2018/2019

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.