MENU

Lucie Polišenská

Členka Činohry, Host Laterny magiky

V letech 2005–09 studovala herectví na pražské DAMU. Už během studií začala hostovat i v dalších pražských souborech – na Pražském hradě si v rámci Letních shakespearovských slavností 2008 zahrála Lucku v Shakespearově Komedii omylů, hrála v Malém divadle na Vinohradech v Drábkově hře Berta (od soumraku do úsvitu) a hostovala i v Divadle na Vinohradech, kam později nastoupila do angažmá. V Městském divadle v Kladně byla k vidění v Nočním motýlovi. Působí v Cabaretu Calembour.

V Národním divadle hostovala v inscenaci hry T. Lettse Srpen v zemi indiánů a ve dvojroli Petera a Emily v Bartlettově Zemětřesení v Londýně na Nové scéně, kde posléze účinkovala i v inscenaci Petry Tejnorové Láska a informace a v roli Řekyně Emmy v inscenaci Na moři, zírám nahoru

V současném repertoáru ji můžete vidět jako Audrey v inscenaci Laterny magiky Podivuhodné cesty Julesa Verna (Nová scéna), jako Helenu (Sen čarovné noci, Národní divadlo), Zinu (Spalovač mrtvol, Stavovské divadlo), jako Maud Kennedyovou (Noční sezóna, Stavovské divadlo) a nejnověji v inscenaci Zbyhoň! (Nová scéna).


FILM A TELEVIZE
Objevila se v několika filmech - Svatba na bitevním poliKobry a užovky - a také v několika seriálech - České stoletíNevinné lžiAutobazar Monte Carlo nebo Ohnivý kuře.


ROZHOVORY
Mám dost práce i kvůli postavě, přiznává Lucie Polišenská, Revue iDNES.cz, 3. 11. 2016
Nedělá mi problém si ze své postavy udělat srandu, ale musí to mít smysl
, Novinky.cz, 23. 7. 2016
Je výhoda být jiná, říká herečka, která vybočuje nekonfekční postavou, OnaDnes.cz, 3. 7. 2016
Jdi zkoušet, já to okopíruju, škádlila mě Jirásková
, Revue iDNES.cz, 14. 2. 2015

Aktualizace: únor 2018

Lucie Polišenská účinkuje v představeních

SEZONA 2018/2019

Lucie Polišenská účinkuje v inscenacích

SEZONA 2018/2019

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.