MENU

Igor Orozovič

Člen Činohry

Po maturitě na gymnáziu studoval dva roky muzikálové herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté činoherní herectví na DAMU v Praze, kterou absolvoval v roce 2010 titulní rolí Moliérova Tartuffa a rolí Dr. Dorna v Čechovově Rackovi.

V době studií už hostoval ve studiu Saint Germain-Rock Café v Praze (Armin ve Svaté zemi), v Divadle Na prádle (Ambrož v Kříži u potoka) nebo v Divadle Ta Fantastika (taneční role Želvák v Dámě s kaméliemi). Zahrál si na ostravských Shakespearovských slavnostech Tybalta v Romeovi a Julii.

V roce 2009 prošel vítězně konkurzem na titulní roli Sofoklova Oidipa v činohře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Vzápětí byl v tomto divadle angažován a mimo zmíněnou roli si tu zahrál vedle dalších i Mozarta v Shafferově Amadeovi, Orsina v Shelleyově hře CenciNikolu Šuhaje Baladě pro Banditu, Števu v Preissové Její pastorkyni, Rudu Gotheina ve Smrtihlavovi Martina Walsera, Jarka Lukavského v McNallyho a Yazbekově muzikálu Donaha! (Hole dupy), Algernona ve Wildově Jak je důležité míti Filipa nebo Faraona v muzikálu T. Rice a A. L. Webera Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť

Je spoluzakladatelem a spoluautorem Cabaretu Calembour, pro který kromě textů píše i hudbu a ve kterém s ostatními tvůrci účinkuje (Divadlo Kampa, Studio Ypsilon, Jazz Club Reduta). 

Spolupracoval i s dalšími divadly  Divadlo Ungelt (Kurtizána, Touha jménem Einodis), A studio Rubín (role Amína v inscenaci Svatá země).

Tančí, zpívá, hraje na klavír, mluví třemi jazyky.

V Národním divadle hrál pana Cvrčka (Ze života hmyzu, Národní divadlo), Bulanova (Les, Stavovské divadlo), převzatou roli Florinda Aretusiho (Sluha dvou pánů, Národní divadlo), Cassia (Othello, benátský mouřenín, Stavovské divadlo), Marca (Spolu/Sami, Nová scéna), Doktora (Jako břitva (Němcová), Stavovské divadlo), Švandu (Strakonický dudák, Národní divadlo), Jonáše Kristka (Dotkni se vesmíru a pokračuj, Nová scéna) či Vasilije Soleného (Tři sestry, Stavovské divadlo).

V současném repertoáru ho můžete vidět jako
 Johna Majora (Audience u královny, Stavovské divadlo), Jiřího Traxlera (V rytmu singu buší srdce mé, Národní divadlo), Johna Eastmana (Noční sezóna, Stavovské divadlo), Faexe (Vítejte v Thébách, Stavovské divadlo) a Kalužu (Plukovník Švec, Nová scéna).


FILM A TELEVIZE
Účinkuje také v řade filmů a televizních seriálů, například Bella Mia, Nepravděpodobná romanceZakázané uvolněníLaputaFotograf, Polda a Rapl


OCENĚNÍ
2016 Nominace na Cenu Thálie v kategorii Muzikál (V rytmu swingu buší srdce mé, Národní divadlo)
2012 Nominace na Cenu Thálie v kategorii Muzikál (Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Národní divadlo moravskoslezské)
2011 Nominace na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent (Amadeus, Národní divadlo moravskoslezské)


ROZHOVORY
Herec Igor Orozovič - Všestranný kumštýř a francouzský elegán, Xantypa, 02/2015
Polechtat ego občas potřebuje každý, Novinky.cz, 9. 8. 2014
Čekám, až si zničím hlas a přibudou mi vrásky
, Divadelní noviny, 16. 6. 2013

Aktualizace: leden 2019

Igor Orozovič účinkuje v představeních

SEZONA 2018/2019

Igor Orozovič účinkuje v inscenacích

SEZONA 2018/2019

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.