Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Baletní přípravka ND

Vážení přátelé, 

rozběhl se nám školní rok 2021–22 a stále se nedá říci, že baletní přípravka „jede na plný plyn“ . Je spousta projektů, které se v rámci covidu neuskutečnily a nebo jsou stále odkládány. Bohužel již dva roky se nám nedaří uskutečnit naše výroční představení, které věříme, že letos již opravdu bude. Nese název Kronika  a děti již začaly nacvičovat a velmi se těší.

Další dobrou zprávou je, že i přes přetrvávající epidemické problémy se podařilo uskutečnit premiéru Spící krasavice, ve které děti již vystupují a podařilo se odehrát tradičního „Louskáčka“, bez kterého si Vánoce již nedokážeme představit. A když už vše vypadalo idylicky, přišla další rána v podobě války na Ukrajině a velkého množství uprchlíků – maminek s dětmi, které v naší zemi hledají útočiště. Naše škola musela samozřejmě reagovat, a tak jsme se rozhodli ulehčit některým dětem jejich těžké chvíle a otevřeli pro ně možnost 1 x týdně si přijít k nám do přípravky zacvičit. Naše děti s rodiči ve sbírce poskytnou těmto dětem baletní oblečení a ND jim poskytne možnost zdarma využít sál a pedagoga ve Státní opeře. Doufáme, že jim touto cestou  trochu pomůžeme překonat hrůzy, které prožívají. 

Věřme tedy, že se nám zdárně podaří dovést tento školní rok k výročnímu představení a škola bude dále útočištěm všech malých baletek a šikovných chlapců, kteří milují balet.

Jana Jodasová,
vedoucí Baletní přípravky ND

Sponzorství

Baletní přípravka Národního divadla uvítá pro další zlepšení své činnosti sponzorské příspěvky. Sponzoři mohou vystupovat ve vztahu k Baletní přípravce ND buď jmenovitě nebo anonymně dle svého rozhodnutí. Obdržené sponzorské příspěvky budou využity v souladu s příslušnými právními předpisy. Prosíme vážné zájemce, aby se s žádostí o další podrobné informace v této věci obrátili přímo na mecenášský klub.

tel. 731 603 641, e-mail: mecenas@narodni-divadlo.cz 

Řekli o nás...