Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Baletní přípravka ND

Vážení přátelé, 

v souvislosti se začátkem školního roku, resp. divadelní sezony 2022/23 můžeme po dlouhé době konstatovat, že se činnost Baletní přípravky Národního divadla vrací do tradičních osvědčených kolejí. První vlaštovkou tohoto návratu k normálu bylo uskutečnění tradičního výročního představení naší přípravky s názvem Kronika, které se na konci loňské divadelní sezóny setkalo s velkým úspěchem u diváků a které naši malí žáci ztvárnili s opravdovou radostí a zaujetím, neboť vzhledem k minulé době poznamenané covidovými restrikcemi to byla pro většinu z nich první účast na této naší tradiční události.  V minulém školním roce naše přípravka pomáhala ukrajinským dětem bezplatnou výukou baletu. Přínosem této akce bylo mimo jiné i to, že několik ukrajinských dívek uspělo v našem konkursu a od letošního školního roku se staly řádnými žačkami Baletní přípravky.   

V nadcházejícím roce počítáme jako již tradičně s tím, že se děti Baletní přípravky budou podílet na ztvárnění představení „Louskáček“, které již patří neodmyslitelně k atmosféře Vánoc. Přestože toto představení je na repertoáru Národního divadla již celou řadu let a v každém roce je na programu kolem vánoční doby opravdu mnohokrát, vždy je beznadějně vyprodáno. V další části divadelní sezony budete mít možnost vidět naše žáky  v pohádkových baletech Labutí jezero a Spící krasavice. Účinkování v těchto představeních dává dětem možnost nejen si zatančit, ale i setkat se s velkými baletními hvězdami souboru baletu Národního divadla.

Konec divadelní sezóny bude opět patřit našemu výročnímu představení. Jaké toto představení bude a na jaké novinky se budete moci těšit se teprve upřesňuje. 

Jana Jodasová,
vedoucí Baletní přípravky ND

Sponzorství

Baletní přípravka Národního divadla uvítá pro další zlepšení své činnosti sponzorské příspěvky. Sponzoři mohou vystupovat ve vztahu k Baletní přípravce ND buď jmenovitě nebo anonymně dle svého rozhodnutí. Obdržené sponzorské příspěvky budou využity v souladu s příslušnými právními předpisy. Prosíme vážné zájemce, aby se s žádostí o další podrobné informace v této věci obrátili přímo na mecenášský klub.

tel. 731 603 641, e-mail: mecenas@narodni-divadlo.cz 

Řekli o nás...