Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Balet

Who Cares?

Premiéra 11. května 2023 ve Státní opeře

Státní opera
Premiérový titul

Vyberte datum

  květen 2023

  čtvrtek 11. 5.
  19:00

  Prodej nezahájen

  1. premiéra
  Premiéra
  Premiérový titul

  úterý 16. 5.
  19:00

  Prodej na předplatné

  Premiérový titul

  středa 17. 5.
  19:00

  Prodej na předplatné

  Premiérový titul

  sobota 20. 5.
  14:00

  Prodej na předplatné

  Premiérový titul

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Státní opera

  Premiéra

  11. květen 2023

  Robert Sealy z Ballet Review

  Who Cares? je úžasný. Ještě nikdy jsem v divadle neměl takovou chuť přeskočit orchestřiště a přidat se. Je to nefalšovaná radost.“

  Pocta Georgi Balanchinovi, jednomu z nejvýznamnějších světových choreografů, zakladateli neoklasického tance.

  Tvůrci

  O inscenaci

  Inscenace nabízí dvě choreografie, které původně vznikly pro New York City Ballet a upozorňují především na výjimečné propojení tance a hudby díky pověstné Balanchinově geniální muzikalitě. Inscenaci uvedeme ve zcela původní kostýmní a scénické výpravě,

  Brahms–Schoenberg Quartet

  Titul je prvním abstraktním Balanchinovým dílem vytvořeným v roce 1966. Jde o jednoaktový balet pro padesát pět tanečníků, který svým maďarsko-uherským espritem, nábojem a energií přináší skutečně plný zážitek vrcholící opojným finále.

  Who Cares

  Balet na hudbu George Gershwina patří k Balanchinovým nejslavnějším a také nejradostnějším dílům. Who Cares? je jak název Balanchinova baletu, tak stará píseň, kterou George a Ira Gershwinovi napsali v roce 1931 pro balet Of Thee I Sing. O Who Cares? se říká, že si zachovává klasickou svěžest jako věčné martini – suché, upřímné, osvěžující, šité na míru, s lehkým náznakem citronu. Tento svižný a drzý balet evokuje živého ducha Freda Astaira, Ginger Rogersové a třicátá léta minulého století. Vyjadřuje temperament, který je velmi americký a nabitý osobitou energií.
  Robert Sealy z Ballet Review říká: „Who Cares? je úžasný. Ještě nikdy jsem v divadle neměl takovou chuť přeskočit orchestřiště a přidat se. Je to nefalšovaná radost.“

  Orchestr Státní opery

  Sdílet na sociálních sítích

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. srpna od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce ledna 2023.

  Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Parkování u Státní opery

  Při návštěvě Státní opery můžete sjet ulicí Wilsonova z levého pruhu těsně před budovou do nadzemních garáží Parking Centrum, cena za parkování činí 40 Kč za hodinu.

  Občerstvení ve Státní opeře

  Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
  Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou.

  Nápojový lístek (PDF, 70 kB)