Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Z druhé galerie: DĚTI A DIVADLO
Z druhé galerie: DĚTI A DIVADLO
00:0046:42

Jaká poselství přináší současné divadlo dětem?

„Důležité je dětského diváka okouzlit, získat si ho a dát mu naději,“ říká mim, režisér a umělecký šéf Laterny magiky Radim Vizváry, který se dlouhodobě věnuje divadelní tvorbě pro děti. Zdůrazňuje, že „klíčové je, aby se dítě chtělo do divadla vrátit.“

Nina Jacques, Kateřina Hanáčková a Ondřej Hučín tentokrát k diskuzi přizvali právě Radima Vizváryho. Společně zkoumají, jak určit přístupnost inscenací pro různé věkové skupiny dětí, jak v dnešní době udržet jejich pozornost a jaký význam má identifikace s postavami na jevišti.

Dozvíte se také, co dětem nabízí repertoár Národního divadla. Uslyšíte ukázky z inscenací BatoLaterna, Spící krasavice, Kouzelný cirkus, Liška Bystrouška, LouTkáček, Ještě chvilku a La Sylphide.