MENU

Opera Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Opera Národní divadlo

  Jonny vyhrává

  Premiéry 24. a 26. ledna 2019

  více o inscenaci
 • Koncert Ostatní sály

  Ivan Kusnjer a jeho žáci

  2. února - koncert v Pražské křižovatce - - kostele sv. Anny

  Více informací
 • Státní opera v Karlíně

  Navštivte představení Státní opery v Hudebním divadle Karlín

  REPERTOÁR

23. 1. 2019

Zrušené představení 23. ledna

Vážení diváci,

z důvodu zranění představitelky hlavní role Helgy, paní Vandy Šípové, jsme nuceni dnešní představení opery Ivana Achera STERNENHOCH zrušit.

Omlouváme se a děkujeme za pochopení,
Opera Národního divadla

Vstupné Vám vrátíme zpět v plné výši a rádi Vám případně pomůžeme s výběrem jiného termínu. Vstupenky je nutné vrátit do 7 dnů od původního termínu představení.

Pokud jste vstupenky zakoupili:
Kartou online nebo bankovním převodem 
Nemusíte se o nic starat, platbu vrátíme automaticky na Váš účet.
V pokladnách Národního divadla 
Vstupné Vám po předložení platné vstupenky
vrátíme v některé z našich pokladen.
Na dobírku
Budeme Vás kontaktovat. Platbu Vám můžeme
zaslat prostřednictvím České pošty nebo
bankovním převodem.
U smluvních prodejců (ColosseumTicket, Bohemia Ticket, Ticketportal)
Kontaktujte přímo prodejce, u kterého jste vstupenky zakoupili.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit:
info@narodni-divadlo.cz, +420 224 901 448, 
po–ne 10–186. 12. 2018

Ocenění pro Operu

Nadace Leoše Janáčka ocenila umělce Národního divadla.

Cena L. JanáčkaU příležitosti hostování Národního divadla s inscenací Výlety páně Broučkovy na festivalu „Janáček Brno“ udělila Nadace Leoše Janáčka ocenění umělcům Národního divadla.

Dirigent Jaroslav Kyzlink a sólisté Aleš Briscein a Jaroslav Březina převzali Pamětní medaile Leoše Janáčka za vynikající interpretační výkony, za péči o šíření díla Leoše Janáčka, za rozvoj kultury v duchu janáčkovských tradic a za zásluhy ediční či muzikologické na poli janáčkovského bádání.

Pan dirigent Kyzlink byl oceněn za trvalou a mimořádnou interpretaci díla Leoše Janáčka na českých i zahraničních jevištích a koncertních pódiích, oba pěvci za mimořádnou pěveckou i hereckou interpretaci Janáčkova operního díla na českých i zahraničních jevištích. 

 

 

 

 

 


6. 12. 2018

OPERALIA Plácida Dominga – světová soutěž mladých zpěváků poprvé v historii v Praze

Hlavní město Praha se v červenci 2019 zařadí mezi přední světové kulturní metropole, které hostily nejvýznamnější pěveckou soutěž OPERALIA. Každoročně se pěveckého klání zúčastní více než tisíc mladých pěvců z celého světa a čtyřicet nejlepších je pozváno do hostitelského města. V minulosti v soutěži uspěli například tenoristé José Cura a Roland Villazón či sopranistky Olga Peretyatko a Sonja Yoncheva.

Operalia

Mezinárodní soutěž Operalia založil v roce 1993 Plácido Domingo s cílem objevovat nové operní talenty. O budoucích operních hvězdách rozhoduje desetičlenná porota složená z uměleckých ředitelů nejprestižnějších operních domů, jako jsou například Metropolitan Opera v New Yorku, La Scala v Miláně a spousta dalších, v čele se samotným Plácidem Domingem.

 

Další informace

Soutěžící ve věku 18 – 32 let čekají v Praze tři kola, z nichž se pouze deset nejlepších dostane do velkého finále, kde se rozhodne o vítězích v následujících kategoriích:
- první, druhé a třetí místo v mužské a ženské kategorii,
- cena Birgit Nilsson v mužské a ženské kategorii pro nejlepší předvedení repertoáru Richarda Strausse,
- cena Pepita Embil pro nejlepší předvedení Zarzuely,
- cena CulturArte,
- cena diváků v mužské a ženské kategorii.

 

Praha se nestala hostitelským místem soutěže pro rok 2019 náhodou, je to výsledek kontinuální práce spolku Domingo-Mozart-Prague, který od roku 2017 realizuje ve spolupráci s Národním divadlem v Praze výjimečné kulturní akce, jejichž ústřední osobností je právě Maestro Domingo. Praha se tak díky
hostitelství této prestižní akce zařadí po bok světových metropolí, jako jsou Londýn, Los Angeles, Verona, Paříž, Mexico City, Peking a dalších.
Pro Gabrielu Boháčovou a Radka Hraběte, zakladatele spolku Domingo-Mozart-Prague, je přivedení soutěže do Prahy splněným snem: „O možnostuspořádat v Praze věhlasnou soutěž Operalia usilujeme již několik let.V konkurenci kulturně a ekonomicky silných světových metropolí se zdálo, že půjde o běh na dlouhou trať. Upřímný vztah Plácida Dominga k Praze, osobnostem i tradicím naší země a také dobrá zkušenost z realizovanéspolupráce pomohla tento běh výrazně zkrátit. Mladí zpěváci i veřejnost se mohou těšit na tuto mimořádnou kulturní událost již toto léto v Praze!“

Ředitel Národního divadla Jan Burian k chystané akci poznamenal: „Vážíme si toho, že Národní divadlo získává pro dlouhodobou spolupráci hvězdy světového formátu a že se nyní naše instituce na základě toho spojuje se soutěží Operalia.“
Zájemci o tuto jedinečnou kulturní akci se mohou těšit na veřejnosti přístupná finálová kola, která proběhnou v historické budově Národního divadla za doprovodu orchestru Národního divadla řízeného dirigentem Plácidem Domingem a budou tak moci přihlížet zrodu nových operních hvězd.
Silvia Hroncová, ředitelka Opery Národního divadla a Státní opery: „Je pro nás pocta, že tato významná soutěž pro mladé pěvecké talenty se bude poprvé konat v Praze. Spolupráce s maestrem Plácidem Domingem začala pro Národní divadlo, když dirigoval Dona Giovanniho ve Stavovském divadle,
pokračuje Mozartovými narozeninami v lednu 2019 a následně pak v létě Operalií. Moc se na tuto spolupráci a na všechny její účastníky, kteří zavítají do Prahy, těšíme.

 

Podrobnější informace budou zveřejněny na tiskové konferenci na konci ledna. Ta se bude konat v Národním divadle za přítomnosti Plácida Dominga.

 


19. 11. 2018

Cenu ND získala v Karlových Varech Darja Rosickaja

Darja RosickajaI letos udělila Opera Národního divadla na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech tradiční cenu pro mladý pěvecký talent, který v následující sezoně zve k hostování v některé z operních premiér. Na pátečním závěrečném koncertu laureátů pěvecké soutěže získala Cenu Národního divadla vynikající mladá ruská mezzosopranistka Darja Rosickaja, letošní vítězka kategorie Píseň a držitelka 2. ceny v kategorii Opera. Na koncertu excelovala ve slavné árii Sesta „Parto, parto...“, za niž obdržela také Cenu za nejlepší interpretaci Mozartovy árie. Darja Rosickaja je absolventkou Akademie mladých pěvců při Mariinském divadle a Státní akademie divadelních umění v Petrohradě. V současnosti je sólistkou respektovaného petrohradského hudebního divadla Za zrcadlem, kde nastudovala např. Angelinu v Rossiniho Popelce, Dorabellu v Mozartově opeře Cosi fan tutte, Niklase v Hoffmannových povídkách J. Offenbacha, Dido v Purcellově opeře Dido a Aeneas a další role. V titulní roli Bizetovy Carmen vystoupila na Festivalu mladých operních pěvců v německém Rheinsbergu. V koncertních provedeních oper zpívala také na Nové scéně Velkého divadla v Moskvě nebo v moskevské Opeře Helikon.


Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.