MENU

Opera Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Koncertní provedení Ostatní sály

  Zlato Rýna

  23. & 26. 5. - koncertní provedení Wagnerovy opery ve Foru Karlín

  VÍCE INFORMACÍ
 • Opera Hudební divadlo Karlín

  Gounod: Romeo a Julie

  27. května - Jana Sibera a Aleš Briscein v titulních rolích

  Více o inscenaci
 • OPERA NOVA

  23.-27. 6. 2019 - přehlídka současného hudebního divadla na Nové scéně

  Program
 • Státní opera v Karlíně

  Navštivte představení Státní opery v Hudebním divadle Karlín

  REPERTOÁR

21. 5. 2019

Opera součástí Pražského jara

Operní hvězdy čtyř generací - Koncert laureátů Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, který se uskuteční za doprovodu Orchestru Národního divadla zítra ve Dvořákově síni Rudolfina.

Jaroslav Kyzlink

A jak se na koncert připravuje dirigent Jaroslav Kyzlink?
"Koncerty jsou vždy vítaným zpestřením operního provozu. Pokud se navíc jedná o účast na Pražském jaru, a navíc s tak milým spojením s karlovarskou legendární pěveckou soutěží, má pro mne i pro Orchestr ND taková událost jen samé pozitivní body. Snažíme se o to, aby výsledná podoba našeho programu perfektně zapadla do celkové festivalové koncepce. Sestava sólistů je více než inspirativní a prostor Rudolfina taktéž. Těšíme se s vámi na viděnou!"

Účinkují:

Gabriela Beňačková, Veronika Holbová, Jana Sýkorová, Eliška Zajícová, Kiril Matvějev, Seongsoo Ryu, Roman Hoza a Peter Mikuláš

Orchestr Národního divadla
Jaroslav Kyzlink - dirigent

 


17. 5. 2019

Premiéra opery Láska ke třem pomerančům

Ve čtvrtek 16. května proběhla úspěšná premiéra opery Láska ke třem pomerančům. Gratulujeme celému inscenačnímu týmu a interpretům a těšíme se na reprízy!


15. 5. 2019

Konkurz do Sboru Národního divadla

Ředitelka Opery Národního divadla a Státní opery Mgr. Silvia Hroncová vypisuje konkurzní řízení do operního sboru pro hlasovou skupinu alt. Předzpívání se bude konat v pátek dne 21. 6. 2019 ve 14:00 ve sborovém sále historické budovy ND.

Požadujeme dvě operní árie nebo jednu operní árii a jednu píseň (z českého a světového repertoáru) a vlastní notový materiál.

Přihlášky s uvedením 2 konkurzních skladeb zasílejte na adresu:

a.mihalik@narodni-divadlo.cz

Nebo na poštovní adresu:

NÁRODNÍ DIVADLO Praha
Aleš Mihálik, tajemník sboru ND
Ostrovní 1
11230 Praha 1

V přihlášce laskavě uveďte vzdělání, délku praxe, adresu trvalého pobytu, trvalou a korespondenční adresu a telefonické, e-mailové spojení. K přihlášce přiložte strukturovaný životopis a zašlete seznam 2 děl, který předvedete.

Zaslanou přihlášku považujeme za závaznou a evidujeme ji v seznamu uchazečů. Uzávěrka konkurzu je v úterý 18. 6. 2019.
Po úspěšně vykonaném konkurzním řízení bude uzavření pracovního poměru předmětem následné vzájemné dohody se zaměstnavatelem.


12. 5. 2019

Dadaismus a hravost

Přípravy nové inscenace Láska ke třem pomerančům vrcholí. S Orchestrem Národního divadla zkouší britský dirigent Christopher Ward. Premiéry 16. a 19. května. Těšíme se na Vás!


2. 5. 2019

Karel Berman a Dalibor Jedlička ve fotografii

Od 1. května je na 2. balkonu Národního divadla instalována výstava fotografií, kterou si připomínáme výročí narození vynikajících sólistů Opery Národního divadla, basistů Karla Bermana (14. 4. 1919-11. 8. 1995) a Dalibora Jedličky (23. 5. 1929-18. 10. 2018). Více než sto snímků představuje pestrost rolí a mnohostranné interpretační umění obou umělců. Výstavu si můžete prohlédnout během návštěvy našich představení.


25. 4. 2019

Brundibár – dětská opera H. Krásy

Brundibár je dílo, které Dětská opera Praha uvádí alespoň jednou ročně k uctění památky všech dětských obětí holocaustu. Dětská opera Praha slaví tento rok 20 let od svého založení a toto výročí se rozhodla oslavit právě Brundibárem.

Dvouaktová opera Hanse Krásy na libreto Adolfa Hoffmeistera byla složena pro dětský židovský sirotčinec na pomezí let 1942 a 1943. Po podpisu Mnichovské dohody bylo dílo zakázáno a opět provedeno až v Terezínské ghettu židovskými hudebníky, kteří byli v koncentračním táboře uvězněni.

Představení hrajeme v neděli 28. dubna od 11 hodin ve Stavovském divadle. Přijďte s námi prožít sílu tohoto příběhu!

VSTUPENKY ZDE


24. 4. 2019

Koncert pro Notre-Dame

V úterý 23. 4. proběhl benefiční koncert pro obnovu katedrály Notre-Dame. Koncertu se zúčastnili členové orchestru a sboru Národního divadla a členové orchestru a sboru Státní opery.

Akci pořádala Česká filharmonie ve spolupráci s orchestrem a sborem Národního divadla, orchestrem a sborem Státní opery, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, PKF Prague Philharmonia a Kühnovým smíšeným sborem. Na programu bylo dílo Stabat Mater Antonína Dvořáka, které dirigoval Tomáš Netopil. Koncert uvedl moderátor Marek Eben.


12. 4. 2019

Speciální tramvaj číslo 11 projede centrem Prahy

Centrem Prahy ve středu 17. dubna mimořádně projede speciální tramvaj č. 11. Stane se tak jen pár desítek minut před tím, než na jeviště Nové scény Národního divadla vstoupí aktéři opery Tramvestie, která má právě 17. dubna od 20:00 premiéru.

Jedenáctka se na svou přibližně dvacetiminutovou okružní jízdu vydá ze zastávky Národní divadlo (u Nové scény, směr Národní třída) v 19:00. Svézt se může každý! Tramvaj „Tramvestie“ určitě nepřehlédnete – ozdobí ji plakáty k inscenaci a navíc v ní bude hrát hudba.

Novinka Tramvestie v nastudování režiséra Marka Bureše je dalším počinem v úspěšně naplňované ambici Národního divadla uvádět experimentální projekty, soudobou hudbu a prostřednictvím objednávek u autorů iniciovat vznik nových děl.Rozvoj těchto aktivit je v gesci současného uměleckého ředitele Opery Národního divadla a Státní opery Petra Kofroně. Jedinečnou platformu pro prezentaci nabízí přehlídka současného hudebního divadla Opera Nova, jejíž druhý ročník Národní divadlo pořádá letos v červnu.


2. 4. 2019

Eva Randová na Bohémě v Národním divadle

Slavná pěvkyně a pedagožka Eva Randová navštívila na začátku dubna představení Bohémy v Národním divadle. O přestávce se setkala se členy sboru a orchestru Státní opery a zavzpomínala na období, kdy působila ve funkci ředitelky Státní opery v letech 1995 - 1998. Paní Randové děkujeme za návštěvu a budeme se těšit na další setkání na koncertním provedení Zlata Rýna.19. 11. 2018

Cenu ND získala v Karlových Varech Darja Rosickaja

Darja RosickajaI letos udělila Opera Národního divadla na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech tradiční cenu pro mladý pěvecký talent, který v následující sezoně zve k hostování v některé z operních premiér. Na pátečním závěrečném koncertu laureátů pěvecké soutěže získala Cenu Národního divadla vynikající mladá ruská mezzosopranistka Darja Rosickaja, letošní vítězka kategorie Píseň a držitelka 2. ceny v kategorii Opera. Na koncertu excelovala ve slavné árii Sesta „Parto, parto...“, za niž obdržela také Cenu za nejlepší interpretaci Mozartovy árie. Darja Rosickaja je absolventkou Akademie mladých pěvců při Mariinském divadle a Státní akademie divadelních umění v Petrohradě. V současnosti je sólistkou respektovaného petrohradského hudebního divadla Za zrcadlem, kde nastudovala např. Angelinu v Rossiniho Popelce, Dorabellu v Mozartově opeře Cosi fan tutte, Niklase v Hoffmannových povídkách J. Offenbacha, Dido v Purcellově opeře Dido a Aeneas a další role. V titulní roli Bizetovy Carmen vystoupila na Festivalu mladých operních pěvců v německém Rheinsbergu. V koncertních provedeních oper zpívala také na Nové scéně Velkého divadla v Moskvě nebo v moskevské Opeře Helikon.


Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.