MENU

Opera Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
  • Opera Národní divadlo

    Prokofjev: Láska ke třem pomerančům

    Operní groteska v režii Radima Vizváryho

    Více o inscenaci

12. 9. 2019

Konkurzy do sboru Státní opery

Národní divadlo v Praze vypisuje konkurz na obsazení volných míst v operním sboru Státní opery v hlasovém skupině II. SOPRÁN (za mateřskou dovolenou), který proběhne ve čtvrtek 24. října 2019 od 13 hodin v Provozní budově Národního divadla, náměstí Václava Havla, Praha 1. Uchazeči si ke konkurzu připraví 2 libovolné árie nebo 1 árii a jednu píseň.

Národní divadlo v Praze dále vypisuje předzpívání na obsazení volných míst v externím operním sboru Státní opery ve všech hlasových oborech, které proběhne ve čtvrtek 24. října 2019 od 14 hodin v Provozní budově Národního divadla, náměstí Václava Havla, Praha 1. Uchazeči si ke konkurzu připraví 2 libovolné árie nebo 1 árii a jednu píseň.

Přihlášky zasílejte písemně na adresu: Libor Novák – tajemník sboru Státní opery, Ostrovní 1, 110 00 Praha 1 nebo elektronicky na adresu: l.novak@narodni-divadlo.cz . Bližší informace na tel. čísle: 773 759 383.


12. 9. 2019

Zahajovací koncert sezony 2019/2020

Hudba a zvláště opera je jedním z nejbližších svědků vzletů i pádů lidské svobody. A zcela jistě je jejím nejvášnivějším zastáncem. Zahajovací koncert sezony 2019/20 k 30. výročí sametové revoluce již dnes přivede na jeviště Národního divadla vynikající sólisty a Sbor a Orchestr ND pod taktovkou Jaroslava Kyzlinka.


4. 9. 2019

Skladatel Rodion Ščedrin navštívil Národní divadlo

Slavný hudební skladatel Rodion Ščedrin přijel do Prahy, aby na tiskové konferenci představil svou operu LOLITA. Tiskové konference, která proběhla dne 4. 9. 2019 v Národním divadle, se také zúčastnila Pelageya Kurennaya (role Lolita), Daria Rositskaya (role Charlotte) a dirigent Sergey Neller. Těšíme se na premiéry ve dnech 3. & 5. 10. 2019 ve Stavovském divadle!


22. 8. 2019

Lolita v české premiéře ve Stavovském divadle

V říjnu se můžete těšit na českou premiéru současné ruské opery Lolita na námět slavného románu Vladimira Nabokova. Téměř čtyřicet let po vydání Nabokovova románu vznikla jeho operní verze z pera ruského skladatele Rodiona Ščedrina.

Mnohovrstevný příběh, v němž se prolínají témata smyslnosti, lásky a hříchu, bude uveden v české premiéře! První českou inscenaci Ščedrinovy Lolity vytvoří návštěvníkům Opery Národního divadla a Státní opery již dobře známá slovenská režisérka a performerka Sláva Daubnerová, která dokáže dát operním dílům (nejen) 20. století osobitý výklad, a spolu s renomovaným slovenským scénografem Borisem Kudličkou také sugestivní i provokativní vizuální přitažlivost.

Premiéry: 3. a 5. 10. 2019. Více informací o inscenaci ZDE.


1. 8. 2019

Nový management Opery

Renomovaný norský manažer Per Boye Hansen se dnes oficiálně ujímá funkce uměleckého ředitele Opery Národního divadla a Státní opery.

Post hudebního ředitele Státní opery bude od srpna vykonávat emeritní hudební ředitel Norské národní opery Karl-Heinz Steffens. Hudebním ředitelem Opery ND zůstává dirigent Jaroslav Kyzlink. Správní ředitelkou Opery ND a SO je od 1. června 2019 MgA. Bohdana Malik. Těšíme se na spolupráci a přejeme hodně štěstí! 


28. 7. 2019

OPERALIA 2019

Letos se poprvé v historii v České republice uskutečnila Operalia, mezinárodní operní soutěž založená Plácidem Domingem.

27. ročník prestižní soutěže hostilo Národní divadlo a spolek Domingo-Mozart-Prague. Soutěž proběhla v historické budově Národního divadla, která je považována za jeden ze symbolů národní identity a čítá vice než 130 let svobodné umělecké tvorby. Na finálovém večeru se o vítězství utkalo dvanáct nejnadějnějších hlasů dnešního operního světa pocházejících z Ruska, Polska, USA, Jihoafrické republiky, Jižní Koreji, Švédska, Německa, Guatemaly a Španělska. Jejich vystoupení doprovodil orchestr Národního divadla pod taktovkou Plácida Dominga.
Po finálovém koncertě následovalo slavnostní vyhlášení, kde Plácido Domingo předal ceny
v 7 kategoriích:

První cena
Adriana Gonzalez, soprán, Guatemala
Xabier Anduaga, tenor, Španělsko

Druhá cena
Maria Kataeva, mezzosoprán, Rusko
Gihoon Kim, baryton, Jižní Korea

Třetí cena
Christina Nilsson, soprán, Švédsko
Aryeh Nussbaum Cohen, kontratenor, USA/Německo

Cena Birgit Nilsson
Felicia Moore, soprán, USA
Christina Nilsson, soprán, Švédsko

Cena Pepity Embil za zarzuelu
Adriana Gonzalez, soprán, Guatemala

Cena Don Plácido Domingo Ferrer za zarzuelu
Xabier Anduaga, tenor, Španělsko

Cena diváků
Maria Kataeva, mezzosoprán, Rusko
Gihoon Kim, baryton, Jižní Korea

Cena CulturArte
Anna Shapovalova, soprán, Rusko


26. 7. 2019

Vítězové Operalie 2019

Adriana Gonzalez a Xabier Anduaga se stali vítězi První ceny 27. ročníku soutěže Operalia Plácida Dominga. Gratulujeme!!! a brzy přineseme více informací...


24. 7. 2019

Finalisté soutěže Operalia

V pátek 26. 7. proběhne v Národním divadle slavnostní finále pěvecké soutěže maestra Plácida Dominga Operalia. Finálový večer bude živě vysílán na facebooku soutěže Operalia a facebooku Plácida Dominga a bude jej také od 20:00 přenášet ČT ART.

Finalisté v kategorii Opera

Xabier Anduaga, tenor, Španělsko
Mario Bahg, tenor, Jižní Korea
Piotr Buszewski, tenor, Polsko
Adriana Gonzalez, soprán, Guatemala
Maria Kataeva, mezzosoprán, Rusko
Gihoon Kim, baryton, Jižní Korea
Bongani Justice Kubheka, baryton, Jižní Afrika
Felicia Moore, soprán, USA
Christina Nilsson, soprán, Švédsko
Aryeh Nussbaum Cohen, contratenor, USA/Německo
Liv Redpath, soprán, USA
Anna Shapovalova, soprán, Rusko

 

Více

Finalisté v kategorii Zarzuela

Xabier Anduaga, tenor, Španělsko
Mario Bahg, tenor, Jižní Korea
Adriana Gonzalez, soprán, Guatemala
Maria Kataeva, mezzosoprán, Rusko
Gihoon Kim, baryton, Jižní Korea


Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.