MENU

Laterna magika

RepertoárProgram a vstupenky
 • Laterna magika Nová scéna

  Zahrada

  Magická tanečně vizuální inscenace pro celou rodinu

  Info a vstupenky
 • Laterna magika Nová scéna

  Kouzelný cirkus

  Nejúspěšnější inscenace Laterny magiky všech dob. 41 let na scéně!

  Vstupenky

19. 8. 2019

Laterna magika zahajuje sezonu

Ještě stále si užíváte letního volna a dovolených, nebo už pro vás prázdniny skončily? Nejste v tom sami, i nám začíná tento týden sezona. Tak se přidejte, rozveselíme vás a zabavíme vaše děti - Kouzelný cirkus zahajuje 23. a 24. srpna!

bit.ly/Legenda_v_Laterně

Více o představení


24. 6. 2019

Cena z mezinárodního festivalu Babel F.A.S.T.

Laterna magika hostovala na začátku června na mezinárodním divadelním festivalu Babel F.A.S.T. v Rumunsku. Tanečně vizuální inscenace Cube, kterou zde soubor představil, byla oceněna mezinárodní porotou jako nejlepší inscenace letošního ročníku. Festival proběhl už po deváté, tento rok od 2. do 9. června. Koná se ve městě Târgovişte a jeho organizátorem je Divadlo Tonyho Bulandry, město Târgovişte festival financuje, jen zanedbatelná část rozpočtu zatím pochází od sponzorů.

Povědomí o Laterně magice a o panu profesorovi Svobodovi bylo až překvapivě veliké. Vystoupit pro nás na festivalu nebylo vůbec technicky jednoduché, ale přijetí bylo velmi intenzivní a povzbudivé. To, že Cube dostal cenu jako nejlepší inscenace festivalu, je myslím odměnou pro nás všechny,“ říká vedoucí souboru Laterny magiky a režisér inscenace Cube Pavel Knolle.

Festival představuje moderní divadelní projekty, ať už se jedná o činohry, alternativní nebo taneční a pohybové divadlo až po nový cirkus. Mezi účastníky najdeme soubory z Evropy, např. Itálie, Německa, Polska, Francie, Velké Británie, Ruska, ale také třeba z Alžíru, Indie, Jižní Koreje nebo Mexika. S několika festivaly a divadelními asociacemi z Jižní Koreje festival pravidelně spolupracuje, ačkoli sám členem žádné sítě či asociace není.

Vedle plejády nezávislých souborů a produkcí, které tvoří plodné podhoubí divadelního světa v každé zemi, se zde představilo i několik reprezentativních divadel, jako je britská Královská shakespearovská společnost a činoherní soubor slavné berlínské Volksbühne. Letos se k nim připojilo i Národní divadlo se souborem Laterny magiky. Z českých umělců se dosud na festivalu představilo novocirkusové uskupení Long Vehicle Circus, které odehrálo sérii performancí v roce 2016.

Divadlo, v němž se část programu odehrává a které je hlavním organizátorem, nese jméno uznávaného rumunského herce, který byl představitelem tamní činoherní generace první třetiny 20. století. Tony Bulandra (1881–1943) po studiích na herecké konzervatoři strávil nějaký čas v Paříži, v době, kdy se již dostávala ke slovu avantgarda a moderní herectví. V jeho jevištním projevu byla oceňovaná všestrannost a pravdivost, s jakou své role pojímal, proslul především jako nepřekonatelný Hamlet.

Bezprostředně po zájezdu do Rumunska se Laterna představila ještě 11. a 12. června na festivalu Dokořán pro hudební divadlo v Brně. Na Hudební scéně Městského divadla Brno vystoupila se svou nejnovější inscenací Zahrada. Do Brna přiváží Laterna magika své inscenace pravidelně, v minulých letech například na festivalu Divadelní svět Brno uvedla inscenace Human Locomotion a Cube.

Více o představení


23. 2. 2019

Designové zápisníky k inscenaci Zahrada

Znáte naše designové zápisníky, které vznikly k premiéře inscenace Zahrada? 
 Originální vizuál, který pro Zahradu vytvořila Tereza Bartůňková a zdobí naše deníčky, nenajdete nikde jinde! Spojili jsme se s grafickým studiem VOALA, které vyrábí zápisníky s nápaditou otevřenou šitou vazbou a tady je výsledek.
V zápisníku A6 se skrývají jako ilustrace další písmena z názvu ZAHRADA, můžete si tak zápisky rozdělit po tématech... ✏️ Pořídit si můžete i tužky. Mrkněte na e-shop nebo se stavte na pokladně:
bit.ly/ZahradaA6 
bit.ly/ZahradaA5

Více o představení


Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.