MENU

Laterna magika

RepertoárProgram a vstupenky
 • Laterna magika Nová scéna

  Cocktail 012 - The Best of

  To nejlepší z Laterny magiky.

  Info a vstupenky
 • Laterna magika Nová scéna

  Human Locomotion

  Vizuálně pohybová inscenace inspirovaná životem slavného fotografa

  Vstupenky

23. 2. 2019

Designové zápisníky k inscenaci Zahrada

Znáte naše designové zápisníky, které vznikly k premiéře inscenace Zahrada? 
 Originální vizuál, který pro Zahradu vytvořila Tereza Bartůňková a zdobí naše deníčky, nenajdete nikde jinde! Spojili jsme se s grafickým studiem VOALA, které vyrábí zápisníky s nápaditou otevřenou šitou vazbou a tady je výsledek.
V zápisníku A6 se skrývají jako ilustrace další písmena z názvu ZAHRADA, můžete si tak zápisky rozdělit po tématech... ✏️ Pořídit si můžete i tužky. Mrkněte na e-shop nebo se stavte na pokladně:
bit.ly/ZahradaA6 
bit.ly/ZahradaA5

Více o představení


21. 2. 2019

Představujeme trailer k inscenaci Zahrada

a rovnou zveme na představení - v pátek a sobotu večer se na vás těšíme na Nové scéně, sobotní odpolední představení je už vyprodané.

Autor: Marco Chiodi

Více o představení


12. 2. 2019

Tři otázky pro Marka Daniela - Eadwearda Muybridge

Marek Daniel není jen Tonda Blaník. V Laterně magice už téměř pět let hraje postavu britského fotografa Eadwearda Muybridge v inscenaci Human Locomotion. Příběh fotografa, který nasměroval vývoj tohoto umění k moderní technologii, režíroval proslulý tandem SKUTR, a vy ho můžete vidět opět ve čtvrtek na Nové scéně. Zveme vás na představení a Markovi jsme dnes položili několik otázek, jak se mu s Laternou magikou hraje:

Znal jste Eadwearda Muybridge nebo jeho fotografickou tvorbu předtím, než jste ho ztvárnil v Human Locomotion? A změnil se v čase váš vztah k této postavě?

Matně jsem věděl, o koho jde a čím se proslavil... Tedy myslím tu chronofotogafickou sekvenci cvalu koně... Pak jsem se samozřejmě už před zkoušením dovídal o jeho životě stále víc a víc a jeho pohnutý osud mě fascinoval. Vztah se tedy přirozeně změnil, změnil se k hlubšímu.

Čím je pro vás vystupování v Laterně magice odlišné od účinkování v jiných divadlech?

Tak především tím, že je to Laterna, ne? Tedy v takto důsledném poměru tanec – hraní – výtvarná stránka, vše pod podmanivou hudbou jsem zažil poprvé. Zpočátku jsem měl obavy, jaké to bude s profi tanečníky a i ostych mnou zmítal, ale čas ukázal, že v Laterně je opravdu výjimečná parta nejen tanečníků, ale i lidských bytostí. No a k tomu SKUTŘI... 

S Human Locomotion jste se podíval i do zahraničí - Hongkongu. Jak vzpomínáte na přijetí diváků a pobyt v exotické zemi?
Kdosi tam říkal, že když diváci nechodí a nesvačí během představení, je to dobré. Nám se to nestalo, tedy jsme asi udělali dobrý dojem, ale nedalo se to poznat, publikum se chová opravdu úplně jinak. Také jsem to už trochu pozapomněl, ale pobyt byl úžasný a vlastně pro mě jeden z nejhezčích poznávacích výletů, byť jsme tam byli krátce... Je fascinující v poledne vyjet doubledeckerovou tramvají ještě z doby počátku kolonizace, pak dojet metrem k vodě, pak lodí a ocitnout se z velké metropole na pláži, kde už na vás vlají čínské vlajky. Vykoupat se, pak jet 40 minut autobusem, čekat na krávu, až se líně odplouží z prostředku silnice na kraj, do džungle, tam vylézt k bronzovému Buddhovi, pak sjet lanovkou snad 20 kilometrů a u toho stihnout vidět 5 vzletů a přistání dopravních letadel, neb celé letiště máte z kabinky jak na dlani a míjíte ho snad 20 minut. Pak skočit do metra a před osmou večer docela na pohodu přijet na hotel... To vše ve společnosti 4 okouzlujících tanečnic... Jo a u Buddhy ještě stihnout – „Hele, Blaník! Můžem se vyfotit?“ Bizarní a fantastické! A to jídlo! A hongkongské dolary s obrázky komoušů… Vřele doporučuji!

Více o představení


28. 1. 2019

Taneční koktejl Laterny magiky v lednu i v únoru

Tanečního koktejlu Laterny magiky se odehrálo už přes 100 repríz. Jste také naladěni na tanec? * 100% taneční a tedy neverbální – ideální pro vaše zahraniční kamarády, kteří chtějí vidět originální multimediální taneční divadlo * Lehká forma revue doplněna excelentními výkony našich sólistů * Neoklasická taneční čísla i současný tanec - každý si vybere svou nejoblíbenější část. * Nejstarší uváděné číslo Laterny magiky z roku 1963 – Krkolomná jízda: s původním digitalizovaným filmovým doprovodem, ve kterém uvidíte starou Prahu, která existuje už jen ve vzpomínkách pamětníků. Nostalgie i zábava v jednom.

Můžete využít také aktuální valentinskou slevu 30 % na reprízu 16. 2., která platí při nákupu vstupenek až do 14. února. Při online nákupu – zvolte slevu „Valentýn“ a zadejte kód „slaskound“.

Více o představení


10. 1. 2019

Zahrada v novém roce

Už jste viděli Zahradu? Nejbližší termíny 22. - 23. února na Nové scéně ND.

"Představení Zahrada potřebuje publikum s fantazií, buď dětského diváka, nebo dospěláka, který se dokáže přenést do dětství a nechá se unést fantazií. Představení je vhodné k odreagování na víkendové odpoledne pro všechny generace. (...) Na nové inscenaci Laterny magiky lze také pozitivně hodnotit projekce, které zde fungují jako plnohodnotná složka představení, nikoliv pouze jako kulisy. V tomto ohledu ctí autoři tradici Laterny magiky a zároveň využívají vhodným způsobem moderní technologie."
Lenka Trubačová, OperaPLUS

Více o představení


14. 12. 2018

ND pro mladé diváky

Národní divadlo nabízí mladým divákům do 26 let vstupenky s 50% slevou na vyhrazená místa na všechna představení ND - na Nové scéně sleva platí vždy na pravém a levém boku.

Více o představení


Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.