MENU

Laterna magika

RepertoárProgram a vstupenky
 • Laterna magika Nová scéna

  Cocktail 012 - The Best of

  To nejlepší z Laterny magiky.

  Info a vstupenky
 • Laterna magika Nová scéna

  Kouzelný cirkus

  Nejúspěšnější inscenace Laterny magiky všech dob. 41 let na scéně!

  Vstupenky

15. 4. 2019

Nepropásněte dubnovou Zahradu a Cube

I druhá polovina měsíce je plná skvělých představení:
O Velikonocích nás čeká 4x ZAHRADA - v pátek, v sobotu a v neděli večer a v sobotu i ve dvě odpoledne! bit.ly/Zahrada_v_Laterně
A poslední víkend 27. a 28. dubna tu máme dvojitou porci CUBE bit.ly/Laterna_Cube 


13. 4. 2019

Kouzelný cirkus: premiéru má 32. Venuše

Legendární inscenace Kouzelný cirkus má novou představitelku Venuše – už 32. v pořadí. V sobotu v představení od 17 hodin hlavní roli poprvé zatančí Tamara Kšírová. Zároveň o pár dní později, 16. dubna, uplyne 42 let od premiéry inscenace, kterou vytvořil Evald Schorm spolu s Josefem Svobodou, Jiřím Srncem, Janem Švankmajerem, kameramanem Emilem Sirotkem a plejádou dalších umělců. Dnes v ní tančí už nejméně třetí generace umělců. I nové Venuše jsme se zeptali, čím pro ni Kouzelný cirkus a Laterna magika je.

*Tamaro, čím podle vás Kouzelný cirkus promlouvá k divákovi roku 2019?*
Kouzlo „Cirkusu“ je pro mě v tom, jak dlouho se dokázal udržet na jevišti, a přitom pořád funguje. Pořád dokáže zaujmout dětského i dospělého diváka. I mě samotnou to dokáže vtáhnout tak, že zapomínám, co se odehrálo na plátně a co před ním. (Jen doufám, že se mi to nepoplete při Venuši…:-)) Tenkrát se sešel skvělý tvůrčí tým, který měl na přípravu představení velmi dobré podmínky, dobře se všichni doplňovali, měli nadšení, a hlavně čas na to, vymyslet vše tak, aby to nakonec „šlapalo“. Takové podmínky se dnes už bohužel moc nevidí. Oni díky tomu předběhli dobu, co se technologií týče, a přišli s úplně novým způsobem vyprávění příběhu na jevišti.

*Co je na roli Venuše nejtěžší?*
Role Venuše přišla po skoro šesti letech, kdy Kouzelný cirkus hraji. Zdálo by se tak, že představení znám i pozpátku, ale mě to z Venušiny perspektivy přijde jako úplně jiné představení. Mám obrovský respekt z těch 31 jiných provedení a doufám, že si postupem času najdu to „své“.

*Co vám práce v Laterně magice dává, co pro vás Laterna znamená?*
Laterna magika mě odnaučila strachu z jeviště. Přiznávám, že se mi ještě občas v zákulisí roztřesou kolena, ale už to není tak extrémní, jako to bylo třeba na konzervatoři. Je to dáno tím, jak často hrajeme. Ta práce je sice hodně repetitivní, někdy odehrajeme celý repertoár během jednoho měsíce, ale já jsem si to začala užívat. Baví mě rozmanitost stylů, které v Laterně děláme. Děláme stará i nová představení, někdy je to více o hraní, někdy čistě o pohybu. Můžu tady stát na špičkách i se ukázat v současném tanci. To mám ráda. Za těch pár let v Laterně magice jsem se do jeviště opravdu zamilovala.

Více o představení


8. 4. 2019

Cube si hraje s vaší fantazií

27. a 28. dubna se opět otevřou dveře do fantastického světa, kde si nejste jistí, co je realita, a co šálení smyslů. Jednoduše ohraničený prostor se může změnit tisíci způsoby. Tanec, moderní hudba, videomapping - esence inscenace Cube:

Co říkají diváci:

"Představení Cube naprosto úžasné!" (Veronika Hronová, 5.5.2017 Facebook)
"Human Locomotion a CUBE - nejkrásnější představení" (Inka Slavíková, 8.9.2018 Facebook)

Co říkají média:

"Představení vyznívá moderně ve všech ohledech, variantností výkladu jednotlivých úseků, tanečním jazykem i využitím technologií. (...) Ctí tradici Laterny magiky a zároveň ji posouvá současným směrem."
(Dana Benešová-Trčková, ČT24)

"Divák si odnese zážitek z originálního vizuálního díla, jež ho pohltí a rozehraje v něm emoce stejně jako požitek z tance a jeho energie."
(Petra Bruzlová, Divadelní noviny)

"Cube je inscenací jedinečného druhu. (...) Souhra tanečníků a projekce je jedinečná." 
(Charlotta Cornelius, Prag Aktuell)

Více o představení


11. 3. 2019

Odpolední představení za zvýhodněné vstupné

Nepropásněte možnost pořídit vstupenky na odpolední představení Laterny magiky za výrazně nižší ceny. Tyto výhodné termíny od 14 hodin budou do konce sezony jen o 4 sobotách:

Kouzelný cirkus        23. 3. 14:00
                                    18. 5.  14:00
Zahrada:                    20. 4.  14:00
                                    1. 6.    14:00

Více o představení


23. 2. 2019

Designové zápisníky k inscenaci Zahrada

Znáte naše designové zápisníky, které vznikly k premiéře inscenace Zahrada? 
 Originální vizuál, který pro Zahradu vytvořila Tereza Bartůňková a zdobí naše deníčky, nenajdete nikde jinde! Spojili jsme se s grafickým studiem VOALA, které vyrábí zápisníky s nápaditou otevřenou šitou vazbou a tady je výsledek.
V zápisníku A6 se skrývají jako ilustrace další písmena z názvu ZAHRADA, můžete si tak zápisky rozdělit po tématech... ✏️ Pořídit si můžete i tužky. Mrkněte na e-shop nebo se stavte na pokladně:
bit.ly/ZahradaA6 
bit.ly/ZahradaA5

Více o představení


Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.