MENU

Baletní přípravka ND

2018/2019

Vážení přátelé,

je za námi jubilejní 65. sezona působení Baletní přípravky Národního divadla. Naše představení Cesta, které jsme uvedli, lze považovat jednoznačně za úspěšné. Ve zbytku kalendářního roku chystáme pro příznivce přípravky ještě malé překvapení spojené s tímto výročím. Již tradičně také v předvánočním období vydáme DVD z našeho posledního výročního představení. Předpokládáme, že školní rok 2018/2019 se ponese v duchu tradic naší školy, které se budou nadále pozitivně rozvíjet. Pro celou řadu našich žáků bude tato sezona přelomová v tom, že poprvé stanou na prknech naší první scény. Připravujeme nové obsazení dětských rolí v baletních představeních Louskáček – Vánoční příběhRomeo a Julie a La Bayadére. Úspěšné zvládnutí tohoto úkolu bude výzvou nejen pro nové dětské představitele, ale i pro celý pedagogický sbor.

Za mimořádnou událost pokládáme také to, že se naši žáci budou moci spolupodílet na novém nastudování premiéry slavného Labutího jezera choreografa Johna Cranka se souborem Baletu Národního divadla. V červnu 2019 se pak diváci mohou těšit na naše nové výroční představení, které začneme brzy studovat.

Věřme, že se tento školní rok zařadí jako další korálek k náhrdelníku dosavadních 65 sezon naší činnosti v Národním divadle.

Jana Jodasová
vedoucí Baletní přípravky ND

Baletní přípravka ND poprvé ve své historii vydává publikaci, která na svých stránkách čtenáře přehledným způsobem seznamuje o své historii, vůdčích osobnostech a pedagozích.
Seznámíte se krátce i s repertoárovými a výročními představeními, ve kterých účinkovali žáci.
V neposlední řadě jsou zde uvedeny krátké profesní životopisy baletních hvězd, které svoji kariéru zahájily jako malé děti v řadách přípravky.
Věříme, že si naše publikace najde mezi příznivci baletního umění řadu vděčných čtenářů.

Baletní přípravka Národního divadla v představení Labutí jezero

Balet Národního divadla uvádí českou premiéru světoznámého baletu P. I. Čajkovského Labutí jezero světoznámého choreografa Johna Cranko. Jsme velice rádi, že i děti z Baletní přípravky ND mohou svým účinkováním přispět k úspěchu tohoto krásného baletu.

  

 

 

Úspěch Baletní přípravky Národního divadla

I v letošním roce celá řada našich žáků složila úspěšně zkoušky na Taneční konzervatoř hlavního města Prahy. Navíc Sophia Porkert, žákyně pedagožky Jany Jodasové, složila úspěšně přijímací zkoušky hned na dvě prestižní zahraniční učiliště, a to na John Cranko Schule ve Stuttgartu a na Staatliche Ballettschule Berlin und Schule für Artistik. Ve Stuttgartu byla přijata jako jediná z 54 uchazečů, a to přímo do 2. ročníku. Teď si zbývá jen vybrat.. Do dalšího studia přejeme všem našim absolventům hodně úspěchů.  

    

Žáci Baletní přípravky Národního divadla v inscenaci Kytice


Naši žáci mají možnost vystupovat v novém představení Pražského komorního baletu s názvem Kytice v režii a choreografii Petra Zusky.

Úspěch Baletní přípravky Národního divadla

 

Naše žákyně Alice Anderson byla po úspěšném letním kursu vybrána k dennímu studiu na prestižní taneční škole Palucca Hochschule für Tanz Dresden ve Spolkové republice Německo. Během studia v BPND byla nejdříve žákyní P. Zuskové a následně J. Jodasové. V dalším studiu jí přejeme hodně úspěchů.

   

 

Baletní přípravka Národního divadla uvítá pro další zlepšení své činnosti sponzorské příspěvky. Sponzoři mohou vystupovat ve vztahu k Baletní přípravce ND buď jmenovitě nebo anonymně dle svého rozhodnutí. Obdržené sponzorské příspěvky budou využity v souladu s příslušnými právními předpisy. Prosíme vážné zájemce, aby se s žádostí o další podrobné informace v této věci obrátili přímo na mecenášský klub (tel. 731 603 641, e-mail: mecenas@narodni-divadlo.cz)

Řekli o nás

Podívejte se na novou podstránku našeho webu a seznamte se s vyjádřením některých žáků Baletní přípravky ND, kteří se stali významnými představiteli českého baletního umění a kultury vůbec.
Řekli o nás.

 

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.