MENU

Baletní přípravka ND

2019/2020

Vážení přátelé,

Jana Jodasována úvod naší již 67. sezony bych se ráda krátce zmínila o sezoně loňské. Jak se již stalo naší krásnou tradicí, proběhlo další úspěšné výroční představení s názvem Proměny, které bylo doprovázeno křtem brožury o vzdálené i nedávné historii a současnosti Baletní přípravky, a to v česko-anglickém provedení. Je to první ucelená publikace tohoto typu obsahující bohatou faktografii a velké množství obrazové dokumentace. Můžete zde naleznout i profesní životopisy baletních hvězd, které své první krůčky začínaly právě u nás v Baletní přípravce. Publikaci je možné zakoupit v pokladně ND na Nové scéně.

I v loňském roce řada našich žáků složila úspěšně příjímací zkoušky na Taneční konzervatoř hl. m. Prahy a někteří z nich pokračují ve studiu na Taneční konzervatoři v Brně, Tanečním centru Praha, na Mezinárodní konzervatoři a na dalších prestižních zahraničních školách.


I v nadcházející sezoně 2019/2020 budou naši žáci nadále vystupovat v baletních představeních Labutí jezero a Louskáček – Vánoční příběh v Národním divadle. Dále pak v představení Kytice choreografa Petra Zusky vytvořeném pro Pražský komorní balet. S tímto tvůrcem budeme spolupracovat i nadále v rámci premiéry opery Špalíček Bohuslava Martinů. Dobrou zprávou je i to, že s největší pravděpodobností se naše děti ukáží i v české premiéře baletu Šípková Růženka.
Úkolů máme tedy i nadále dost a věřím, že se s nimi naši žáci a pedagogové opět vypořádají se ctí, tak jako tomu bylo v minulosti.

Jana Jodasová
vedoucí Baletní přípravky ND

 

Návštěva z Jižní Koreje

 

4. 10. 2019 jsme v Baletní přípravce ND přivítali milou návštěvu z Jižní Koreje, a to představitelku Korean National Ballet Academy. V průběhu odpoledne jsme naší návštěvě ukázali prostory, ve kterých působíme a společně při výuce 5. a  6. ročníku jsme si vzájemně vyměnili naše pedagogické zkušenosti. Při této návštěvě se znovu potvrdila skutečnost, že i když vzdálenost mezi Českou republikou a Jižní Koreou je značná, baletní umění nás může bez ohledu na tento fakt spojovat, protože náš taneční jazyk je jazykem mezinárodním. 

 

Baletní přípravka ND poprvé ve své historii vydává publikaci, která na svých stránkách čtenáře přehledným způsobem seznamuje o své historii, vůdčích osobnostech a pedagozích.
Seznámíte se krátce i s repertoárovými a výročními představeními, ve kterých účinkovali žáci.
V neposlední řadě jsou zde uvedeny krátké profesní životopisy baletních hvězd, které svoji kariéru zahájily jako malé děti v řadách přípravky.
Věříme, že si naše publikace najde mezi příznivci baletního umění řadu vděčných čtenářů.

Proměny

 
 

Více fotografií naleznete v galerii

Baletní přípravka Národního divadla v představení Labutí jezero

Balet Národního divadla uvádí českou premiéru světoznámého baletu P. I. Čajkovského Labutí jezero světoznámého choreografa Johna Cranko. Jsme velice rádi, že i děti z Baletní přípravky ND mohou svým účinkováním přispět k úspěchu tohoto krásného baletu.

  

 

 

Žáci Baletní přípravky Národního divadla v inscenaci Kytice


Naši žáci mají možnost vystupovat v novém představení Pražského komorního baletu s názvem Kytice v režii a choreografii Petra Zusky.

Baletní přípravka Národního divadla uvítá pro další zlepšení své činnosti sponzorské příspěvky. Sponzoři mohou vystupovat ve vztahu k Baletní přípravce ND buď jmenovitě nebo anonymně dle svého rozhodnutí. Obdržené sponzorské příspěvky budou využity v souladu s příslušnými právními předpisy. Prosíme vážné zájemce, aby se s žádostí o další podrobné informace v této věci obrátili přímo na mecenášský klub (tel. 731 603 641, e-mail: mecenas@narodni-divadlo.cz)

Řekli o nás

Podívejte se na novou podstránku našeho webu a seznamte se s vyjádřením některých žáků Baletní přípravky ND, kteří se stali významnými představiteli českého baletního umění a kultury vůbec.
Řekli o nás.

 

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.