MENU

Vladislav Beneš

Člen Činohry

Po studiu herectví na DAMU v Praze (absolvoval v roce 1980) působil v letech 1980-83 ve Středočeském divadle J. Průchy v Kladně a Mladé Boleslavi. Dostal zde řadu vděčných hereckých příležitostí – např. Romeo (Romeo a Julie), titulní Till Eulenspiegel, Orestes (Oresteia), Mauglí (Kniha džunglí), Arnoštek (Rozmarné léto).

Členem Činohry Národního divadla se stal v roce 1983 a vytvořil zde dosud více než sedmdesát rolí a herecky zrál na rozličných typech, jakými jsou například Toni (Čapek: Matka), Vodník Michal (Jirásek: Lucerna), Puk (Shakespeare: Sen noci svatojánské), Lucius (Drda: Hrátky s čertem), Bělozubov (Ostrovskij: Výnosné místo), Janek (Čapek: Věc Makropulos), Pavel (Gorkij: Vassa), George Gibbs (Wilder: Naše městečko), Učitel Holofernes (Shakespeare: Marná lásky snaha), Valér (Moliere: Tartuffe), Princ Jan z Lancasteru (Shakespeare: Jindřich IV. – II. díl), Geoffrey (Goldman: Lev v zimě), Holub a Papoušek (Žáček: Ptákoviny podle Aristofana), Jaromír (Klicpera: Zlý jelen), Le Beau (Shakespeare: Jak se vám líbí), Bourget (Musset / Máša: Zpověď dítěte svého věku), Harder (O´Neill: Měsíc pro smolaře), Jája (Máša: Podivní ptáci), Josef (Feydeau: Nebožka panina matka), Jaša (Čechov: Višňový sad), Theseus (Shakespeare: Sen noci svatojánské), Valentin (Goethe: Faust), Václav Záhorský (Šamberk: Éra Kubánkova), Jago (Shakespeare: Othello), Pedro (Hofmannsthal: Kristinčin návrat), Lotrov (Bulgakov: Mistr a Markétka), Zdeněk (Hrabal: Obsluhoval jsem anglického krále), Petr (Rut: Olga a ďábel), Ištvánek (Balák: Švejkův vnuk), hrál Zástupce primáře v Havlově Pokoušení, Pavla Kreindla ve Schnitzlerově Duši – krajině širé, Plukovníka Pickeringa v Shawově Pygmaliónu, Crabtreeho v Sheridanově Škole pomluv, Václava Davida ve Štechově komedii David a Goliáš, Vyšetřovatele v Durasové Anglické milence, Dona Carlose v Molierově Donu Juanovi, Aslaksena v Ibsenově Nepříteli lidu a Pyskuliaka ve Stodolově Čaji u pana senátora, Smrťáka v Konci masopustuRowitze v Být či nebýtLorda Stanleye v Shakespearově Richardovi III., Bartola v Beaumarchaisově Figarově svatběDe Ligniera v Rostandově Cyranovi z BergeracuAenea v Shakespearově Troilovi a KressiděPoštmistra Špekina v Gogolově Revizorovi, Weyganga v Jelinkové Co se stalo, když Nora opustila manželaLumka v Ze života hmyzuVosmibratova v Ostrovského LeseStarého Roberta Crannocka v inscenaci Zemětřesení v LondýněTrnku ve Strakonickém dudákovi či Lodovica v inscenaci Othello, benátský mouřenín. Diváci ho také mohli vidět v autorské inscenaci Jiřího Havelky Experiment myší ráj (Nová scéna).

V současném repertoáru ho můžete vidět jako Duvala (Manon Lescaut, Národní divadlo) a jako Viléma Pytle (Mlynářova opička, Stavovské divadlo).

Řadu let působí jako pedagog hudebně-dramatického oboru Pražské konzervatoře, rozsáhlá je jeho činnost v dabingu, diváci ho znají i z filmů a televizních inscenací a seriálů.


FILM A TELEVIZE
Hrál například ve filmech Proces s vrahy Martynové, Čertův švagr, Uzavřený pavilón, Pravda a lež, May Day, v seriálech Laskavý divák promine, Zdivočelá země, České století, První republika.

Aktualizace: únor 2018

Vladislav Beneš účinkuje v představeních

SEZONA 2018/2019

Vladislav Beneš účinkuje v inscenacích

SEZONA 2018/2019

Repertoár