MENU

Veronika Lazorčáková

Členka Činohry

Narodila v roce 1988 v Olomouci. Vystudovala šestileté česko-francouzské gymnázium, kde navštěvovala místní divadelní kroužek, v němž zkoušela a hrála jen ve francouzštině. Po dokončení studia na gymnáziu se rozhodla studovat brněnskou JAMU, kde měla možnost ztvárnit několik zajímavých rolí  Irinu (Čechov: Tři sestry), barona Firuleta (Gombrowicz: Opereta), Mileradu (Mikuš/Hanzelová: Rómeo a Héró) či samotná absolventskou roli Jennifer (Hilling: Černé zvíře smutek). Mimo školu se věnovala činnostem v Kočébr o.s., s nímž několik let po sobě kočovala po vesnicích Vysočiny, jižních Čech, Moravy i zahraničí.

V sezoně 2010/2011 nastoupila do souboru činohry Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde během svého čtyřletého působení ztvárnila například Eržiku (Balada pro banditu), Sášu (Ivanov), Hermii (Sen noci svatojánské), Emer (Slož mě něžně), Isabelu (Pozvání na zámek) a Agnes (Za vodou).

V roce 2012 nominována na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.

Během svého angažmá v Divadle v Dlouhé nadále hostovala v Národním divadle moravskoslezském nebo také v Divadle na Vinohradech.

Od sezony 2017/2018 je členkou souboru Činohry ND, kde ji diváci mohou vidět jako Irinu (Tři sestry, Stavovské divadlo), Rose Kennedyovou (Noční sezóna, Stavovské divadlo), jako Markétku (Faust, Stavovské divadlo), Zpěvačku (V rytmu swingu buší srdce mé, Národní divadlo) v alternované roli Mary (Pýcha a předsudek, Národní divadlo) a nejnověji v roli Antigony (Vítejte v Thébách, Stavovské divadlo).


Aktualizace: březen 2018

Veronika Lazorčáková účinkuje v představeních

SEZONA 2019/2020

Veronika Lazorčáková účinkuje v inscenacích

SEZONA 2019/2020

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.