MENU

Pavel Batěk

Člen Činohry

Během studia na pražské DAMU zaujal především svým výkonem v roli Pavla v autorské inscenaci Patrika Hartla Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Za tuto roli byl na mezinárodním festivalu Zlomvaz zvolen do užší čtyřčlenné nominace na Cenu Reflexu za nejlepší herecký výkon. Jeho další výraznou rolí byl horkokrevný Avděj v Mášově Rváči (r. Jan Kačer).

Ještě před závěrečnými zkouškami na DAMU se stal členem souboru Divadla na Vinohradech. Na Vinohradech ztvárnil například titulní roli v inscenaci Vojcek v režii Daniela Špinara, Malcolma v Shakespearově MacbethoviMalcolma McGregora v Yazbekově muzikálu Donaha! a další významné role v inscenacích Transit, Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! či Věc Makropulos. Na malé scéně ve zkušebně Divadla na Vinohradech ho diváci mohli vidět coby Ríšu Hodinovém hoteliérovi nebo jako Vénu v Kočce na kolejích

Mimo domovskou scénu si zahrál s bratrem Petrem Baťkem v Mrożkově Striptýzu (Studio Damúza v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí, r. Peter Chmela), s bývalým spolužákem Janem Holíkem v komorním dramatu Daniela MacIvora To i ono (r. Pavel Khek), Patrik Hartl ho obsadil do tří vedlejších postav v Johnsonově Absolventovi (Studio Dva).

Od sezony 2015/2016 je členem Činohry Národního divadla.

V současném repertoáru ho můžete vidět jako Psa (Modrý pták, Stavovské divadlo), Oberona (Sen čarovné noci, Národní divadlo), R. A. Dvorského (V rytmu swingu buší srdce mé, Národní divadlo), Darcyho (Pýcha a předsudek, Národní divadlo), jako Garyho Malone (Noční sezóna, Stavovské divadlo), jako Wagnera Otce (Faust, Stavovské divadlo), Miléta (Vítejte v Thébách, Stavovské divadlo) a Janda (Plukovník Švec, Nová scéna).


FILMA A TELEVIZE
Spolupracuje také s filmem a televizí. Mohli jste ho ivdět například ve filmech Swingtime, Stín smrtihlava, Zejtra napořád a v seriálech První republika, Labyrint, Ohnivý kuře, Mordparta nebo Bohéma.


ROZHOVORY
V Divadle na Vinohradech nemají rádi, když se názory říkají nahlas, iDNES.cz, 22. 9. 2016
K herectví jsem musel dospět, dřív mě nezajímalo, Novinky.cz, 12. 7. 2014


Aktualizace: leden 2019

Pavel Batěk účinkuje v představeních

SEZONA 2018/2019

Pavel Batěk účinkuje v inscenacích

SEZONA 2018/2019

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.