MENU

Johannes Chum

Host Opery

Tenorista Johannes Chum získal své první hudební vzdělání jako člen dětského pěveckého souboru Wiener Sängerknaben. Jako sólista pak debutoval v roce 1994 v St. Pölten jako Lysander (Britten: Sen noci svatojánské) a své první angažmá získal v Stadttheater Klagenfurt, pro které nastudoval mj. Jaquina (Beethoven: Fidelio), Mozartova Tita (La clemenza di Tito) a Belmonta (Únos ze serailu).
V roce 1995 debutoval ve Wiener Musikverein pod vedením Ingo Metzmachera (Kurt Weill: Sedm smrtelných hříchů maloměšťáků). Za svou dosavadní pěveckou kariéru spolupracoval s dirigenty, jakými jsou Sylvian Cambreling, Riccard Chailly, Dennis Russell Davies, Leopold Hager, Nikolaus Harnoncourt, Richard Hickox, René Jacobs, Fabio Luisi, Sir Charles Mackerras, Ingo Metzmacher a Sir Roger Norrington. Na Haydnově festivalu v Eisenstadtu vystoupil Johannes Chum jako Germando (Haydn: Pustý ostrov) a Rinaldo (Haydn: Armida), Tamina (Mozart: Kouzelná flétna) zpíval v inscenaci Harryho Kupfera na Mozartwoche v Salcburku. V inscenaci Gluckovy opery Orfeo a Euridyka bruselského Théâtre de la Monnaie ztělesnil role Pastýře a Ducha a v rámci hostování s touto operou vystoupil v Paříži a New Yorku (dir. René Jacobs).
Dále hostoval v Staatsoper a Komische Oper v Berlíně, ve Frankfurtu, na festivalu v Bregenzi (Michel v Martinů Juliettě), v Opéra National (Bastille) v Paříži a absolvoval evropské turné s koncertním provedením Berliozova Benvenuta Celliniho pod vedením Sira Rogera Norringtona. Dále zpíval Mozartova Lucia Silla (dir. Adam Fischer, Amsterdam), v Monteverdiho Korunovaci Poppey (Frankfurt), Stravinského Krále Oidipa (Praha), Mozartova Ferranda v Così fan tutte (dir. Kirill Petrenko, režie Peter Konwitschny, Komische Oper Berlin), Tita (Theater an der Wien) ad.


Aktualizace: 2007

Repertoár