Faustovo prokletí uvede Národní divadlo s Pavlem Černochem v hlavní roli

28. 2. 2017
Opera

Vůbec poprvé zazní na první české scéně koncertní provedení Berliozova Faustova prokletí. Jeho dvě uvedení, které jsou na programu 9. a 12. března 2017, představíme v nastudování hudebního ředitele Opery Národního divadla Jaroslava Kyzlinka. Jako Faust se představí renomovaný tenorista Pavel Černoch.

„Rozhodnutí zařadit tuto dramatickou legendu na náš repertoár bylo výsledkem relativně dlouhých rozhovorů a zvažování,“ řekl dirigent Jaroslav Kyzlink a dodal: Vzhledem k mé obecné náklonnosti k vokálně instrumentálním opusům a faktu, že toto dílo ještě nebylo na jevišti Zlaté kapličky uvedeno, jsme se rozhodli právě pro tento klenot klasického romantismu.“
Představitel hlavní role Pavel Černoch bude Po Yusifu Eyvazovi a Piotru Beczałovi další pěvec světového jména, jenž se na jevišti Národního divadla objeví. „Fausta, který se dle mého názoru řadí mezi nejzajímavější a nejtěžší role vůbec, jsem již během své kariéry zpíval v mnoha scénických i koncertních provedeních. To, že ho nyní mohu ztvárnit v pražském Národním divadle, považuji za velkou čest a moc se na to těším,“ uvedl slavný tenorista.
Pozornost si zaslouží také další účinkující. Jako Mefisto se představí slovenský barytonista Daniel Čapkovič, Markétou bude Stanislava Jirků a Branderem Pavel Švingr. Kromě Orchestru a Sboru Národního divadla vystoupí také Sbor Státní opery a Kühnův dětský sbor.
Další premiérou bude 31. března 2017 uvedení opery Jiřího Kadeřábka „Žádný člověk“ na Nové scéně.