Dalibor Jenis poprvé v Praze jako Jago ve Verdiho Otellovi

3. 4. 2014
Opera

Jeden z nejvyhledávanějších barytonistů současnosti, slovenský pěvec Dalibor Jenis, se 6. dubna 2014 poprvé představí ve Státní opeře v roli Jaga v opeře Giuseppe Verdiho Otello. Na pražská operní jeviště se vrací po neuvěřitelných dvaceti letech.

Jeden z nejvyhledávanějších barytonistů současnosti, slovenský pěvec Dalibor Jenis, se 6. dubna 2014 poprvé představí ve Státní opeře v roli Jaga v opeře Giuseppe Verdiho Otello. Na pražská operní jeviště se vrací po neuvěřitelných dvaceti letech. V Praze zpíval pouze jednou – v únoru 1994 v roli Enrica v Lucii di Lammermoor. Jeho partnery v nedělním představení pod taktovkou hudebního ředitele Státní opery Martina Leginuse budou turecký tenorista Efe Kişlali v roli Otella a Pavla Vykopalová jako Desdemona. Dalibor Jenis se do Prahy vrátí do stejné role 30. května 2014.
Jsem nadšen, že se v opravdu nabitém kalendáři tohoto fenomenálního barytonisty podařilo najít prostor pro hostování v roli Jaga ve dvou jarních představeních Otella ve Státní opeře. Věřím, že se v nejbližším období představíme našim divákům další skvělé hosty,“ říká hudební ředitel Státní opery a dirigent Martin Leginus.
Dalibor Jenis je častým hostem předních světových operních domů, jakými jsou například Wiener Staatsoper, Opéra National de Paris, Royal Opera House Covent Garden London, Staatsoper Berlin, Deutsche Oper. Mezi jeho aktuální role patří mimo jiné Don Giovanni v Hamburgu, Escamilio v Carmen ve Veroně nebo Figaro v Lazebníkovi sevillském v Paříži.

Více informací Vám rádi poskytnou:
PR Opery Juraj Gerbery, 774 574 130, j.gerbery@narodni-divadlo.cz
Michaela Černá, 224 901 715, mi.cerna@narodni-divadlo.cz