Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Václav Kuneš, foto: Petr ČepelaVáclav Kuneš, foto: Petr Čepela
Ostatní

Václav Kuneš

Slavnostní premiéra dokumentu o českém tanečníkovi

Nová scéna
Zlatá Praha

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna

Rezervace vstupenek na www.festivalzlatapraha.cz.

Slavnostní premiéra dokumentu o českém tanečníkovi.

Dokumentární film sleduje cestu a proměnu těla i duše Václava Kuneše od tanečních počátků přes vrcholnou formu až k ‚tanečnímu důchodu‘. Představíme jeho ojedinělý projekt 42+PEOPLE, jehož smyslem je zprostředkovat poznání, že od určitého věku tanečník nezvládne to, co o dvacet let mladší kolega, ale přesto může své zkušenosti dále kultivovat a podělit se o ně s divákem.

Přestože se Václav Kuneš u televizních diváků zapsal především jako ‚ten nejhodnější porotce‘ taneční soutěže StarDance, v uměleckém světě je pokládán za choreografické eso současného tance. Deset let strávil ve slavném Nederlands Dans Theater, jako sólista tančil v New National Theater v Tokiu. Působil jako asistent Jiřího Kyliána, inscenoval jeho choreografie v mnoha slavných světových divadlech. Má za sebou desítky uměleckých projektů, které přesahují do jiných odvětví a uměleckých žánrů, od klasického přes scénický tanec, nový cirkus, kabaret až po inscenace s prvky muzikálu a činohry. Soubor současného tance 420PEOPLE, do jehož názvu si tvůrci vepsali českou telefonní předvolbu, spolupracuje s desítkou českých i zahraničních tanečníků a tvůrců a je součástí několika mezinárodních projektů.

Václav Kuneš se zejména v poslední době velmi intenzivně zajímá také o psychosomatiku neboli propojení těla a mysli. Na tom je postaven jeho nejnovější projekt s názvem 42+PEOPLE, který je určen tanečníkům nad 42 let a který poukazuje na to, že každým rokem přibude tanečnice či tanečník odpovídající této věkové hranici. Každý rok proto Václav Kuneš připraví představení s několika tanečníky ve věku 42+ a časem má v úmyslu zapojit do něj i umělce z jiných oborů – herce, režiséry, výtvarníky nebo hudebníky.

Autor fotografie: Petr Čepela

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. října od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce března 2024.

Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u ND

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla - vjezd z ulice  Ostrovní).

Ceník a provozní řád

Občerstvení na Nové scéně

Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona