Ostatní

Srdce tančí

Nová scéna
Zlatá Praha

Od 22. 10. 2020 do odvolání jsou dle vládních nařízení uzavřeny všechny pokladny Národního divadla.

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna

57. Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha 23. - 26. září 2020

Vstup zdarma.
Rezervace na webové stránce festivalu Zlatá Praha www.festivalzlatapraha.cz

V roce 2015 se uznávaný český choreograf Jiří Bubeníček rozhodl společně se svým bratrem, hudebním skladatelem a scénografem Ottou zadaptovat oceňovaný romantický snímek Piano do podoby celovečerního baletu.

O inscenaci

Režisérka Rebecca Tansley v dokumentárním snímku sleduje návštěvu obou bratrů na Novém Zélandu, kde se slavná umělecká dvojice pustí do příprav originálního představení pro Royal New Zealand Ballet. Bubeníčkovi čelí náročným uměleckým výzvám a rozhodnutím, když se snaží najít společnou řeč s maorským konzultantem Mossem Te Ururangi Pattersonem, přizpůsobit dílo prostředí Nového Zélandu a hlouběji proniknout do prvků a témat maorské kultury.

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na všech pokladnách.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u ND

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény není již možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní). Od dubna 2020 je pro veřejnost uzavřeno parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla. Délka rekonstrukce se odhaduje na rok a půl. Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také skutečnost, že parkovací stání byla budována na menší velikost automobilů, než jaké můžeme potkávat na ulicích dnes.