Ostatní

Srdce tančí

Nová scéna
Zlatá Praha

Vážení diváci,

Národní divadlo hraje naplno a všechny zakoupené vstupenky tak zůstávají v platnosti. Ve vnitřních prostorách divadel je však zapotřebí nosit roušku či jinou podobnou ochranu úst a nosu. Příchod diváků, jejich pobyt v divadle i následný odchod organizuje divadlo ve speciálním režimu tak, aby byli návštěvníci jednotlivých sektorů od sebe odděleni a nemuseli se potkat ani v prostorách občerstvení, toalet či šaten. 

Děkujeme, že respektujete vládní nařízení spolu s námi a těšíme se na Vás.

Vyberte datum

  září 2020

  pátek 25. 9.
  20:00

  Zdarma
  Zlatá Praha
  Nutná registrace

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Nová scéna

  57. Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha 23. - 26. září 2020

  Vstup zdarma.
  Rezervace na webové stránce festivalu Zlatá Praha www.festivalzlatapraha.cz

  V roce 2015 se uznávaný český choreograf Jiří Bubeníček rozhodl společně se svým bratrem, hudebním skladatelem a scénografem Ottou zadaptovat oceňovaný romantický snímek Piano do podoby celovečerního baletu.

  O inscenaci

  Režisérka Rebecca Tansley v dokumentárním snímku sleduje návštěvu obou bratrů na Novém Zélandu, kde se slavná umělecká dvojice pustí do příprav originálního představení pro Royal New Zealand Ballet. Bubeníčkovi čelí náročným uměleckým výzvám a rozhodnutím, když se snaží najít společnou řeč s maorským konzultantem Mossem Te Ururangi Pattersonem, přizpůsobit dílo prostředí Nového Zélandu a hlouběji proniknout do prvků a témat maorské kultury.

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na všech pokladnách.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Parkování u ND

  Při návštěvě Národního divadla a Nové scény není již možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní). Od dubna 2020 je pro veřejnost uzavřeno parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla. Délka rekonstrukce se odhaduje na rok a půl. Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také skutečnost, že parkovací stání byla budována na menší velikost automobilů, než jaké můžeme potkávat na ulicích dnes.

  Občerstvení na Nové scéně

  Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona