Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Stavovské divadlo - hlediště
Koncert

Mozartovy narozeniny 2022

Stavovské divadlo
Koncert

Vážení diváci,
Národní divadlo prodává ve všech budovách vstupenky v plné kapacitě s výjimkou první řady.
Návštěvníci představení musí podle opatření Ministerstva zdravotnictví ČR splnit tyto podmínky.
Vstupenky lze zakoupit na webu Národního divadla a na pokladnách Národního divadla.

Vyberte datum

  leden 2022

  čtvrtek 27. 1.
  19:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  Koncert

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Stavovské divadlo

  Přibližná délka představení

  2 hodiny 10 minut, 1 přestávka 20 minut

  La finta giardiniera
  Průvodce operou
  La finta giardiniera

  Ondřej Havelka 

  Upozornění pro diváky
  Během představení se budou pořizovat fotografie a audiovizuální záběry pro propagační, reportážní a archivní účely. Zakoupením vstupenky poskytuje divák souhlas se zachycením své podoby při pořizování zvukově obrazového záznamu představení a s tím, že takto pořízený záznam bude použit ve výše uvedeném smyslu.

  Tradiční koncert ve Stavovském divadle ve výroční den narození Wolfganga Amadea Mozarta

  Účinkující

  • 2021-2022

  O inscenaci

  S hudbou a osobností Wolfganga Amadea Mozarta často spojujeme nápaditost, hravost, energičnost a mládí. To nás inspirovalo při přípravě programu Mozartových narozenin 2022. V první části koncertu zazní ukázky z komické opery La finta giardiniera, kterou Mozart napsal ve svých osmnácti letech. Vedle vynikající představitelky mozartovských rolí, sólistky Opery Národního divadla, Kateřiny Kněžíkové, vystoupí představitelé nejmladší české pěvecké generace, z nichž se někteří zdokonalují právě pod Kateřininým inspirativním vedením. Také v orchestru zasednou mladí interpreti, členové Barokního orchestru Pražské konzervatoře (umělecké vedení: Jakub Kydlíček), kteří budou moci vedle zběhlých hráčů Orchestru Národního divadla získat nejen nové zkušenosti, ale zároveň projevit mladistvý zápal a bravuru.
  Pouze v superlativech lze mluvit o českém klavírním virtuosovi Miroslavu Sekerovi, který přednese klavírní part posledního Mozartova klavírního koncertu z roku 1791. Svůj talent, který uplatnil už v dětství, kdy byl díky umění hry na klavír a housle vybrán do role malého Mozarta v oscarovém filmu Amadeus režiséra Miloše Formana, stvrzuje už bezmála čtyřicet let na pozici jednoho z nejlepších českých koncertních klavíristů.
  Hlavní duší narozeninové oslavy je dirigent Zdeněk Klauda, který se vedle děl Mozartových zaměřuje především na interpretaci a propagaci skladeb českých klasicistních a ranně romantických autorů.

  Program koncertu:

  La finta giardiniera KV 196
  - výběr z opery

  - přestávka –

  Koncert pro klavír č. 27 B Dur KV 595
  Bella mia fiamma, addio
  KV 528

  Sdílet na sociálních sítích

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Národní divadlo nabízí vstupenky na leden až červen 2022.

  Od 2. ledna 2022 je zahájen prodej vstupenek na představení do konce června 2022. Předprodej vstupenek na všechna představení (Baletu, Činohry, Laterny magiky a Opery) je v prodeji na 6 měsíců dopředu. 

  Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na pokladnách Národního divadla. 

  V souladu s nařízením vlády jsou pro návštěvníky divadelních představení stanoveny
  tyto podmínky.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Parkování u Stavovského divadla

  U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze hlídané parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).

  Občerstvení ve Stavovském divadle

  Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
  Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou. 

  Nápojový lístek