Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Josef Špaček, foto: Radovan SubinJosef Špaček, foto: Radovan Subin
Ostatní

Josef Špaček - devět sezón

Slavnostní premiéra dokumentu o českém houslovém virtuosovi

Nová scéna
Zlatá Praha

Z důvodu technického vylepšování prodejního systému Colosseum dojde 4. října. 2023 od 00:00 k odstávce, a tedy nefunkčnosti webového prodeje. Předpokládaný čas odstávky bude cca 6 hodin. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna

Rezervace vstupenek na www.festivalzlatapraha.cz.

Slavnostní premiéra dokumentu o českém houslovém virtuosovi.

V uplynulých dvou letech vznikal dokument o houslovém virtuosovi Josefu Špačkovi. Podařilo se ho zastihnout nejen v pražském Rudolfinu a na Smetanově Litomyšli, ale i při jeho koncertním turné ve Spojených státech amerických nebo v Berlíně, kde koncertoval v sídle Berlínské filharmonie se světoznámým dirigentem Manfredem Honeckem s Deutsches Symphonie-Orchester Berlin. Během dvou let se podařilo nahlédnout do zákulisí jeho profesního života, jeho soukromí i rodinného zázemí. Josefa Špačka tak uvidíme jako sólistu, komorního hráče, kantora i jako starostlivého otce rodiny.

Protagonista dokumentu studoval na prestižních amerických školách pod vedením Idy Kavafian, Jamieho Lareda a jednoho z největších houslových mistrů oboru Itzhaka Perlmana. Po dokončení studií ve Spojených státech se Josef Špaček vrátil do České republiky a stal se nejmladším koncertním mistrem v historii České filharmonie. Na tomto postu pak absolvoval devět koncertních sezón. Po devíti letech v řadách ČF se vydal na čistě sólovou dráhu. Intenzivní umělecká spolupráce s Českou filharmonií však nadále trvá. V posledních letech vystupuje na koncertních pódiích celého světa.

Dokument si prostřednictvím Josefa Špačka klade otázku, jaké procento talentu, píle a štěstí je nutné k ‚cestě‘ z pražských Modřan do americké Philadelphie, New Yorku, Bostonu nebo dalších světových metropolí a k tomu stát se světově uznávanou autoritou ve svém oboru…

Autor fotografie: Radovan Subin

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. října od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce března 2024.

Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u ND

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla - vjezd z ulice  Ostrovní).

Ceník a provozní řád

Občerstvení na Nové scéně

Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona