MENU

Pražské křižovatky Ostatní sály

All Ears

Kate McIntosh
Kate McIntosh (Nový Zéland – Belgie)

Vyberte si datum představení

Informace

Koncept a režie: Kate McIntosh
Dramaturgie: Pascale Petralia, Tim Etchells
Zvukový design: John Avery
Světelný design: Chris Copland
Technická režie: Simon Stenmans
Produkční spolupráce: Ingrid Vranken
Produkce: SPIN .

Ve své inscenaci All Ears Kate McIntosh přeměňuje scénu v improvizovanou laboratoř, aby zde provedla několik neobvyklých nahrávek a zvukových experimentů, pro něž využije věci a materiály denní spotřeby. Posunuje se židlemi, trhá papír, převracejí sklenice. Zvuky se sbírají, nahrávají a znovu pouští – tu jako zvuková stopa představení, tu jako podkres nebo atmosférická hudba. Sama Kate McIntosh působí jako zvídavá vědkyně, poťouchlý pozorovatel i vypravěčka tisíce příběhů.

Existují podobenství o chování lidí a zvířat, úvahy o řízení davu a jazycích, vtipy o politice a skupinové dynamice, mapy cest ptáků a záznamy o dopravních zácpách, příběhy o systémech, společnostech a sociálních vztazích. Podstatou této inscenace – v tichu mezi nahranými zvuky, uprostřed naslouchajícího publika – jsou otázky jako: Kdo jsme my sami a co jsme spolu? Co by mohlo změnit kulturu? Co (možná) chybí v sobecké touze po vlasním uspokojení? V inscenaci All Ears je patrná soustavná autorčina fascinace ničením a tvořením, smyslem a nesmyslem, celkem a částmi – zároveň se tu uplatňuje její hravost ve vztahu k publiku a její záliba v divadelním obraze. Její inscenace je experiment a zároveň zábava.

Přibližná délka představení:
90 minut,hraje se bez přestávky.

V angličtině s českými titulky

Děkujeme za notový zápis ‚Now‘ se svolením Tima Etchellse.

Koprodukce Pact Zollverein (D), Kaaitheater (B), Künstlerhaus Mousonturm (D), Les Spectacles Vivants – Centre Pompidou (F)

S podporou Vlaamse Overheid, Vlaamse Gemeenschapscommissie, Pianofabriek kunstenwerkplaats (B), Hebbel Am Ufer (HAU) (D) SPIN pro období 2017–2021 podporuje BUDA.

Díky za umělecké rady: Gary Stevens, Simon Bayly, Palli Banine, Caroline Daish, David Helbich, Anna Rispoli // a za praktickou pomoc: Anette De Wilde, Chloë De Vos, Sandra Oklobdzija, Pierre Willems, Bennert Vancottem, Ignaas Vancottem, Dries Bellinkx, produkční tým PACT.

A House On Fire Project, s podporou programu Kultura Evropské unie.

Účinkují

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.