MENU

Balet Nová scéna

Sólo pro nás dva


Premiéry 15. & 16. června 2017

Vyberte si datum představení.

Informace

Hudba: Jaromír Nohavica, Beata Bocek
Námět: Petr Zuska
Choreografie a režie: Petr Zuska
Scéna: Jan Dušek
Kostýmy: Pavel Knolle
Světelný design: Daniel Tesař
Zvukový design: Zbyněk Perla, Petr Zuska

20. května 2007 se v Národním divadle odehrála premiéra mého autorského tanečního divadla Brel – Vysockij – Kryl / Sólo pro tři. Představení, které je velice specifické a v mnoha směrech ojedinělé a unikátní, se již mnoho let těší obrovskému zájmu diváků jak zde v Praze, tak i v mnoha světových destinacích, kde jsme hostovali.
Právě po deseti letech od jeho vzniku jsem se rozhodl přijít s něčím, kde bude patrná jistá návaznost, dramaturgická a symbolická. S něčím co ponese příbuzné strukturální a tematické stopy, ale zároveň bude stylově zcela odlišným a svébytným originálem se svou vlastní novou výpovědí.
Název „Sólo pro nás dva“ obsahuje více rovin najednou. Může být sólem pro vztah mezi mužem a ženou. Sólem pro člověka a jeho démona skrytého někde uvnitř. Sólem pro dospělého a malé dítě, kterým kdysi byl a které někde po cestě ztratil.
Sólem pro „duet“ srdce a rozumu, duše a těla, života a smrti. Jde však rovněž i o dialog jedince s věcmi okolo něj, s realitou a společností, jejíž je součástí. V neposlední řadě jde přirozeně o Beatu Bocek a Jarka Nohavicu. Dva současné skvělé muzikanty a zpívající básníky, kteří oba pocházejí z Těšína, tedy regionu česko-polského. Takže v konečném důsledku můžeme říci, že krom všeho výše zmíněného, mluvíme i o setkání dvou nádherných slovanských jazyků.

Petr Zuska

P.S.: A pokud se mi představení podaří, pak můžete očekávat i Sólo pro smích a slzy.

Přibližná délka představení včetně přestávky:
2 hodiny a 15 minut, jedna přestávka 20 minut

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Z našeho e-shopu

DVD Petr Zuska

záznam inscenací BREL – VYSOCKIJ – KRYL / Sólo pro tři a Sólo pro…

269 Kč