MENU

Nová scéna

Divadelní budova z roku 1983, divadelní scéna se specifickou dramaturgií. Zhlédnout zde můžete představení souborů Laterny magiky, Činohry, Baletu a Opery a řadu dalších originálních projektů.

Repertoár

Program a vstupenky

21. 3. 2018

ND Talks: ŽÁDNOU PANIKU! na Nové scéně

„Můžeme oteplit novou planetu,“ vzkazují umělci. Na půdě Nové scény Národního divadla se setkává umění a věda nad otázkami budoucnosti lidstva. O objektivních možnostech obývání planet naší galaxie promluví astronom a popularizátor vědy Pavel Suchan – v úterý 3. 4. od 18.30 ve foyer Nové scény ND.

Po besedě bude následovat dramaturgický úvod a inscenace Jiřího Adámka Nová Atlantida.

DUNA

Umělecká skupina Duna je skupinový projekt, ve kterém se zaměřujeme na problematiku vztahů mezi živými organismy a jejich prostředím, společenských vztahů a globálních problémů antropocénu. V naší dosavadní tvorbě nám je inspirací jak realita, kterou sami prožíváme včetně té augumentované, prolínající se spekulativně až do žánru sci-fi s prvky mystifikace a nadsázky.

Členové umělecké skupiny DUNA: Lenka Balounová, Ladislav Kyllar a František Svatoš

Pavel Suchan

Působí na Astronomickém ústavu AV ČR jako tiskový tajemník od roku 2004. Věnuje se především popularizaci astronomie, prezentaci výsledků dosažených pracovníky AsÚ a také problematice světelného znečištění, resp. ochraně pozorovacích podmínek a ochraně nočního životního prostředí.


15. 3. 2018

Beauty is how objects end ve Videogalerii NS

Od středy 14. března máme v naší Videogalerii zbrusu novou instalaci – Beauty is how objects end, za níž stojí umělecká skupina DUNA (Lenka Balounová, Ladislav Kyllar a František Svatoš). Zhlédnout ji můžete až do 22. dubna.

Děkujeme všem, kteří dorazili na slavnostní vernisáž!

 

 


30. 1. 2018

MOMENTUM ve fotografii na náměstí Václava Havla

Pamatujete si MOMENTUM Miřenky Čechové a Sabine Seume, které na Náměstí Václava Havla uvedly v červnu 2017? Přijďte si jej připomenout výstavou fotografií Vojtěcha Brtnického.

Kdo má čas zastavovat čas?

Výstavu fotografií Vojtěcha Brtnického, dokumentující výjimečné třicetihodinové taneční představení MOMENTUM, doprovodí úvodní a závěrečná taneční instalace Vidět stíny utíkat – nechat mysl létatJejí název odkazuje k poslední hodině extrémní fyzické výzvy,
v níž koncentrace a tělesný výkon performerek (Miřenka Čechová a Sabine Seume) dosahovaly vrcholu
.

Termíny vernisáže a dernisáže

Vernisáž + performance Vidět stíny utíkat – nechat mysl létat 1. 2. 2018 v 17.30

Dernisáž + perfromance Vidět stíny utíkat – nechat mysl létat 28. 2. 2018 v 17.00
(v rámci festivalu Malá inventura)