Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Rozhovor s mecenášem Ondřejem Vozárem

14. 6. 2021

Mecenášský klub

Ondřej Vozár je mecenášem ND mnoho let. Zajímalo nás, proč se v novém roce poprvé rozhodl věnovat svůj dar přímo souboru Baletu ND.

Milý pane Vozáre, v loňském roce jste věnoval významný dar Baletu Národního divadla na pořízení ozónového generátoru na baletní sály. Moc by mne zajímalo, co předcházelo Vašemu rozhodnutí?

Členem Mecenášského klubu jsem téměř 7 let. K podpoře Baletu ND mě přivedlo zhlédnutí představení Timeless a návštěva baletní dílny s Nikolou Márovou a Adamem Zvonařem. Vždy mě lákalo podpořit i něco konkrétního a hmatatelného. Loni jsem si to konečně mohl dovolit, tak jsem se rozhodl navýšit podporu na částku potřebnou pro individuální účel. Nelehká ekonomická situace ND v době pandemie Covid19 byla dalším důvodem, proč jsem neváhal s navýšením podpory právě v tomto roce. Chtěl jsem podpořit něco, co prospěje všem ze souboru baletu – od sólistů po sboristy. Výsledný nákup generátoru je průnikem mých představ a možností s potřebami baletu a společným úsilím s manažerkou Mecenášského klubu ND Karolínou Matoušovou-Peštovou a provozním ředitelem baletu ND Martinem Rypanem.

Jste také patronem jednoho křesla ve Státní opeře v rámci projektu CHAIRity – Vaše křeslo v Opeře. Co bylo pohnutkou pro podporu Národního divadla také touto cestou? Máte k Vašemu křeslu nějaký vztah?

O projektu CHAIRity jsem se dozvěděl od velkého milovníka opery  -  člena Mecenášského klubu ND Jirky Draštíka, který mne rovněž před lety inspiroval ke vstupu. Chtěl jsem nad rámec svého členství podpořit i Operu ND, protože vím, že dobré umění se bez peněž dělat nedá. Vztah ke křeslu mám zatím stejný jako k nedávno narozenému dítěti svého dobrého přítele, které jsem bohužel ještě nemohl na vlastní oči vidět.  Už se těším, jak se po otevření Státní opery spolu konečně shledáme.

Sdílet na sociálních sítích