MENU

Štěpán Pácl

Režisér Činohry

Vystudoval Činoherní režii na DAMU v Praze, kde následně působil také jako externí pedagog. Za svou absolventskou práci, inscenaci hry Lenky Lagronové Království, byl oceněn Cenou Marta za režii na mezinárodním festivalu vysokých divadelních škol Setkání/Encounter 2007 v Brně. 

Věnuje se nejen české současné dramatice (Radmila Adamová: Holky Elky, Divadlo Antonína Dvořáka, Ostrava; Magdalena Frydrychová: Dorotka, Švandovo divadlo v Praze), ale ni té světové (Martin McDonagh: Osiřelý západ, Západočeské divadlo Cheb; Tracy Letts: Zabiják Joe, Městské divadlo Kladno; Astrid Saalbach: Transit, Divadlo na Vinohradech; Ingrid Lausund: Benefice aneb Zachraňte svého Afričana, Komorní Fidlovačka).

Kromě současné české dramatiky sáhl několikrát i po méně často inscenovaných textům - Krvavé křtiny aneb Drahomíra a její synové J. K. Tyla v Divadle Jiřího Myrona V Ostravě, Křišťálová noc Josefa Hrubína (Švandovo divadlo v Praze) a hra Josefa Topola Konec masopustu, (nezávislá produkce v Divadle DISK). Inscenační tým a herecký soubor, jenž stál za vznikem inscenace Konec masopustu, položil v roce 2010 základ divadelní společnosti Masopust, v jejímž čele stál právě Štěpán Pácl. Zde také inscenoval hru Henrika Ibsena Brand-Oheň (Divadlo v Celetné).

V roce 2013 se stal kmenovým režisérem a zároveň uměleckým šéfem ostravského Divadla Petra Bezruče. Od sezony 2015/2016 působí coby kmenový režisér v Národním divadle.

Na aktuálním repertoáru Činohry ND můžete nyní vidět jeho inscenace Modrý pták, Jako břitva (Němcová) a Mlynářova opička ve Stavovském divadle a inscenaci Na moři, zírám nahoru na Nové scéně.

Aktualizace: květen 2017

Repertoire

This website uses cookies. Click here for more information.