MENU

Marta Ljubková

Dramaturgyně Činohry

Vystudovala bohemistiku na FF UK a dramaturgii na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze. Od ukončení školy se věnuje dramaturgii a literární kritice.

Krátce působila v angažmá v Západočeském divadle, pak byla několik let ve svobodném povolání a spolupracovala s různými režiséry klasického činoherního i alternativního divadla v Praze, Ostravě, Zlíně, Hradci Králové či Chebu, kde byla též dramaturgyní festivalu Divadlo jednoho herce. V roce 2011 byla (spolu s Andreou Královou) kurátorkou národní expozice na Pražském quadriennale..

V roce 2012 začala pracovat v ND, nejprve jako redaktorka programů, od ledna 2014 i jako dramaturgyně. S příchodem Daniela Špinara se stala šéfdramaturgyní. Doma i v zahraničí přednáší a píše o současné české próze a dramatu, vyučuje na Katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU.

V Národním divadle se dramaturgicky podílela (kromě jiných projektů) na inscenacích V rytmu swingu buší srdce méSpolu/SamiExperiment myší ráj, Spalovač mrtvol, Na moři, zírám nahoruKřehkosti, tvé jméno je ženaMaryšaFaust a Plukovník Švec.

Aktualizace: říjen 2018

Repertoire

This website uses cookies. Click here for more information.