MENU

Tomáš Kořínek

Host Opery

Zpěv absolvoval na brněnské konzervatoři a Janáčkově akademii múzických umění. Již při svých studiích působil jako stálý host opery Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde je od roku 2004 ve stálém angažmá. Je držitelem ocenění ze soutěží doma i v zahraničí a již v roce 2004 se objevil v širší nominaci na cenu Thálie za ztvárnění role Pedrilla v Divadle J. K. Tyla v Mozartově Únosu ze serailu.
V uplynulé divadelní sezoně nastudoval Tomáš Kořínek kromě rolí v domovském divadle s velkým úspěchem především Dona Ottavia (Mozart: Don Giovanni) a Hraběte Almavivu (Rossini: Lazebník sevillský) v Národním divadle Brno, kde dále hostuje jako Tamino (Mozart: Kouzelná flétna).
Mezi další zajímavé spolupráce patří například nastudování role Ferranda v Mozartově opeře Cosi fan tutte s Pražskou komorní filharmonií pod taktovkou Jiřího Bělohlávka, debut s Janáčkovým písňovým cyklem Zápisník zmizelého v pařížské Opera Bastille, koncertní provedení Mozartovy Kouzelné flétny se Státní filharmonií Brno (dirigent Caspar Richter), koncertní provedení Beethovenova Fidelia se Severočeskou filharmonií Teplice (dirigent Pavel Šnajdr) a účinkování v rámci Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl 2007 v poloscénickém provedení kantáty Bohuslava Martinů Kytice, společně s Filharmonií B. Martinů Zlín.
V sezoně 2008/2009 hostoval v Národním divadle v Praze v roli Janka (Janáček: Věc Makropulos), v Národním divadle Brno (mj. Zápisník zmizelého) či ve Státní opeře Praha (Cosi fan tutte). Tomáš Kořínek patří také mezi vyhledávané interprety barokní hudby (spolupráce se soubory Musica Florea, Collegium 1704) a v jeho repertoáru nechybí ani velká díla J. S. Bacha či G. F. Händela.
Od roku 1993 působí též v cimbálovém souboru Lipka, interpretujícím moravskou lidovou hudbu. Jeho nejnovější rolí v Národním divadle je Pedrillo v Mozartově Únosu ze serailu.


Aktualizace: květen 2011

Tomáš Kořínek účinkuje v představeních

SEZONA 2014/2015

Tomáš Kořínek účinkuje v inscenacích

SEZONA 2014/2015

SEZONA 2015/2016

Repertoár