MENU

Štefan Margita

Host Opery

Na mezinárodní operní scénu se uvedl rolí Kudrjáše (Janáček: Káťa Kabanová) v Grand Théâtre de Geneve a stejnou postavu úspěšně ztvárnil také v Teatro alla Scala (dir. Sir John Eliot Gardiner). Dalšími jeho janáčkovskými postavami jsou Filka Morozov (Z mrtvého domu), kterého zpíval v Ženevě, na Wiener Festwochen (režie Patrice Chéreau, dirigent Pierre Boulez), dále v Amsterdamu, Aix-en-Provence, v Baden-Badenu, v roce 2009 vystoupí v Metropolitan Opera v New Yorku (dir. Esa-Pekka Salonen) a Laca Klemeň (Její pastorkyňa), který je v současné době jednou z nejdůležitějších rolí jeho repertoáru. V roli Laci se představil v Maggio Musicale Fiorentino, v Tel Avivu, Praze, Deutsche Oper v Berlíně, Liege, Montpellier, Gentu, Antverpách, Oviedu, na festivalech v Glyndebourne, japonském Saito Kinen (dir. Seiji Ozawa), v Théâtre du Châtelet v Paříži (dir. Sylvian Cambreling), v Houstonu (dir. Dennis Russel Davies) a v Lyonu. Mimořádně úspěšné bylo jeho vystoupení v této roli s Berliner Philharmoniker pod taktovkou Sira Simona Rattla. V roce 2009 vystoupil jako Laca v Bayerische Staatsoper v Mnichově.
V posledních letech se Štefan Margita věnuje také německému repertoáru. K těmto rolím patří např. Tamburmajor (Berg: Vojcek), kterého zpíval v Paříži (dir. James Conlon, Jeffrey Tate), v Římě (dir. Daniele Gatti) a v Japonsku (dir. Seiji Ozawa). V roce 2005 debutoval v milánském Teatro alla Scala rolí Walthera z Vogelweide (Wagner: Tannhäuser) pod taktovkou Jeffreyho Tatea, v květnu 2006 zpíval Froha (Wagner: Zlato Rýna) v Lisabonu. Ve Vojckovi a Tannhäuserovi zpíval v roce 2007 také v San Francisku, kde v červnu 2008 debutoval v roli Logeho (Zlato Rýna) za řízení Donalda Runniclese.
Štefan Margita je častým hostem festivalů v Salcburku, Bregenzi a Edinburgu, pravidelně vystupuje v operních a koncertních domech ve Stuttgartu, Lipsku, Triestu, Dallasu, Londýně, Madridu, Miláně, Turíně, Bergamu, Vídni, Praze, Budapešti, Berlíně, Drážďanech, Frankfurtu, Basileji, Paříži, Sao Paulu, Tokyu, Neapoli aj. Spolupracoval s významnými dirigenty, jakými jsou Claudio Abbado, Gerd Albrecht, Jiří Bělohlávek, Semyon Bychkov, Aldo Ceccato, Lamberto Gardelli, Wolfgang Gönnenwein, Janos Kulka, Sir Charles Mackerras, John Neschling, Antonio Pappano, Zoltan Pesko ad.
Více informací na www.stefanmargita.com


Aktualizace: září 2008

Štefan Margita účinkuje v inscenacích

SEZONA 2014/2015

SEZONA 2015/2016

Repertoár