MENU

Radúz Mácha

Člen Činohry

V letech 2003–07 studoval hudebně-dramatický obor Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde odmaturoval rolí Tita-Naneho v Goldoniho Poprasku na laguně. V době svých středoškolských studií hostoval v Těšínském divadle (Tři v tom, Noc na Karlštejně), v ostravském Divadle Petra Bezruče (Strašidlo cantervillské) a v Národním divadle moravskoslezském (Nepohodlný Indián, La Traviata).

Po úspěšném absolvování ostravské konzervatoře byl přijat ke studiu činoherního herectví na JAMU v Brně. Tam vytvořil řadu rolí v představeních studentského divadelního studia Marta (Umberto v Café Umberto, Veršinin ve Třech sestrách a absolvoval jako Leander ve hře Rómeo a Héró). Hostoval i v divadelním spolku Eventualité (Partie, Aucassin a Nicola), objevoval se i na i na dalších brněnských scénách – v divadle Husa na provázku (Večer umělců, Obrazy ze stříbrného století), či v HaDivadle (scénické čtení Havlovy Asanace).

Už v průběhu posledního ročníku studia JAMU hostoval ve Stavovském divadle v Andersenově Sněhové královně (v rolích Havrana a dospělého Káje), na Nové scéně účinkoval ve scénickém čtení hry Jednoduše a na cokoliv, hrál Rafaela v Topolově Konci masopustuMartina ve hře Deváté srdce, Trania  v Shakespearově Zkrocení zlé ženyJeana v Ionescově Nosorožci a několik postav v Enronu. Rovněž hostovalv muzikálu Quasimodo v roli Pierra Gringoira uváděného v pražském divadle Hybernia. Od srpna 2011 je členem Činohry Národního divadla.

V současné době jej na jevištích ND můžeme vidět jako Karla Kudrličku ve Stroupežnického Našich furiantechErasta v Moliérově Pánovi z Prasečkova, ValéraTartuffe Impromptu!, zřízence Rolanda v Massiniho Ohlušujícím pachu bíléAlamira v Tylově Strakonickém dudákovi, Účinkuje také v unikátním projektu Roberta Wilsona 1914 a nejnovější inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí.

FILM A TELEVIZE

Má rovněž zkušenosti z práce před kamerou (např. seriál Cesty domů či film Přijde letos Ježíšek?) a v rozhlase.

ROZHOVORY

Herecký frmol mě baví, Televize.cz
Zahrál bych si Romea, říká Radúz Mácha, Valašský deník.cz, 24. 1. 2014


Radúz Mácha účinkuje v představeních

SEZONA 2014/2015

Radúz Mácha účinkuje v inscenacích

SEZONA 2014/2015

SEZONA 2015/2016

Repertoár