MENU

Pavla Beretová

Členka Činohry

Pochází z Ostravy, kde se už v dětství objevila v několika pohádkách tamějšího studia ČT (např. Machče v Ďábelských klíčích). V letech 2004-08 studovala herectví na DAMU v Praze – absolvovala rolemi Hany (Ledový hrot), Čerta (Bratři /Karamazovi/), Pavly Cugnotové (U štěstí dam) a Tequily (Pud/l/). Během studia už hostovala v Divadle v Celetné (Agnes v Krysařovi, Desdemona v Májovém Shakespearovi), na letní scéně v Pekařově si zahrála Smrt v Zrcadle masopustu.

Od roku 2008 je členkou Činohry Národního divadla. Ještě před vstupem do souboru zde účinkovala v převzatých rolích Subrety a Sestry Marty v Rostandově Cyranovi z Bergeracu a v roli Dorotei ve hře Lope de Vegy Vladařka Závist aneb Zahradníkův pes, dále zde nastudovala Katy ve Štechově komedii David a Goliáš, v projektu Bouda Bondy Zmučenou v Návštěvě expertů, ve Fletcherově a Shakespearově hře Dva vznešení příbuzníEmílii, Pepičku ve Štechově komedii David a Goliáš, Petru v Ibsenově Nepříteli lidu, Liz v Bondově hře Spaseni a Gillian / Magdu / Deirdre ve Stoppardově Rock´n´Rollu. Hrála Marii v Topolově Konci masopustu, Gerdu v Andersenově Sněhové královněZuzanku v Beaumarchaisově Figarově svatběJessiku v Shakespearově Kupci benátském, Mahulenu v Zeyerově Radúzovi a MahuleněNerinu v Moliérově Pánovi z Prasečkova a několik rolí v unikátním projektu Roberta Wilsona 1914. Na Nové scéně účinkovala v autorské inscenaci Jiřího Adámka Po sametu.

V současné době ji mohou diváci vidět na všech jevištích ND: ve Stavovském divadle představuje Eliševu ve hře H. Galronové MikveFrantišku v Šamberkově Jedenáctém přikázání a Axjušu v Ostrovského Lese. Na Nové scéně účinkuje v Bartlettově Zemětřesení v Londýně, kde v režii Daniela Špinara hraje nejmladší ze sester, Jasmine, a v nové inscenaci Petry Tejnorové Láska a informace. V Národním divadle hraje Zuzanu Tylovou v inscenaci V rytmu swingu buší srdce mé a připravuje se na premiéru Snu čarovné noci v režii Daniela Špinara.

FILM A TELEVIZE

Diváci ji také znají z filmových a televizních rolí - objevila se například v seriálech Ulice, Soukromé pasti, Nevinné lži čiŽivot a doba soudce A. K.. Zahrála si ve filmu Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka či Jako nikdy.

ROZHOVORY

Někdy mám diváků dost, že bych křičela, divadelni-noviny.cz, 11. 6. 2011
Nebýt strachu, stopuji pořád, zena-in.cz, 5. 5. 2011

Repertoár