MENU

Pavel Batěk

Člen Činohry

Během studia na pražské DAMU zaujal především svým výkonem v roli Pavla v autorské inscenaci Patrika Hartla Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Za tuto roli byl na mezinárodním festivalu Zlomvaz zvolen do užší čtyřčlenné nominace na Cenu Reflexu za nejlepší herecký výkon. Jeho další výraznou rolí byl horkokrevný Avděj v Mášově Rváči (r. Jan Kačer).

Ještě před závěrečnými zkouškami na DAMU se stal členem souboru Divadla na Vinohradech. Na Vinohradech ztvárnil například titulní roli v inscenaci Vojcek v režii Daniela Špinara, Malcolma v Shakespearově MacbethoviMalcolma McGregora v Yazbekově muzikálu Donaha! a další významné role v inscenacích Transit, Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! či Věc Makropulos. Na malé scéně ve zkušebně Divadla na Vinohradech ho diváci mohli vidět coby Ríšu Hodinovém hoteliérovi nebo jako Vénu v Kočce na kolejích

Mimo domovskou scénu si zahrál s bratrem Petrem Baťkem v Mrożkově Striptýzu (Studio Damúza v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí, r. Peter Chmela), s bývalým spolužákem Janem Holíkem v komorním dramatu Daniela MacIvora To i ono (r. Pavel Khek), Patrik Hartl ho obsadil do tří vedlejších postav v Johnsonově Absolventovi (Studio Dva).

Od sezony 2015/2016 je členem Činohry Národního divadla.

Diváci jej mohou na jevištích Národního divadla vidět v roli Psa v Maeterlinckově Modrém ptákovi ve Stavovském divadle, v roli Oberona v Shakespearově Snu čarovné noci a nově také jako R. A. Dvorského v inscenaci V rytmu swingu buší srdce mé. Nyní má po premiéře dramatizace románu Jane Austenové Pýcha a předsudek v Národním divadle.


Pavel Batěk účinkuje v představeních

SEZONA 2016/2017

Pavel Batěk účinkuje v inscenacích

SEZONA 2016/2017

SEZONA 2017/2018

Repertoár