MENU

Markéta Cukrová

Host Opery

Narodila v Praze, kde na Karlově univerzitě vystudovala angličtinu. Pěvecké vzdělání získala v rámci tříleté stáže na Státní konzervatoři v Bratislavě a soustavně je doplňuje hodinami u hlasové pedagožky Marie Urbanové.
Patří mezi vyhledávané interpretky v oboru barokní hudby. Z českých souborů pravidelně spolupracuje s tělesy Collegium Marianum, Musica Florea či Collegium Gabriely Demeterové, ze zahraničních pak se švýcarským orchestrem Musique des Lumieres či polským Arte dei Suonatori. V oblasti nejstarší hudby je členkou vysoce ceněného souboru zaměřeného na hudbu středověké Itálie Mala Punica.
V posledních letech se u nás představila např. v Národním divadle v inscenaci Monteverdiho Orfea (2007), kde ztvárnila roli Eurydice, se souborem Collegium 1704 nastudovala pod vedením Václava Lukse Zelenkovu Missu Votivu, jejíž záznam vydalo francouzské vydavatelství Zig-zag Territoires a v letní produkci barokního divadla na zámku v Českém Krumlově zpívala roli Giunone (Caldara: La contes de’Numi).
Věnuje se také koncertnímu vystupování s oratorním, komorním a písňovým repertoárem autorů W. A. Mozarta, J. Haydna, H. Berlioze, A. Dvořáka, B. Martinů ad. Spolupracuje s Českým rozhlasem a televizí, vystoupila na pódiích mnoha evropských zemí, v Japonsku, Rusku, Braziílii, USA ad; účinkovala na řadě festivalů, jakými jsou Festival de Música Antigua ve Španělsku, Pražské Jaro, Dresdner Musikfestspiele, Toujours Mozart, Resonanzen Festival ve Vídni, Tropical Baroque, Schleswick-Holstein Festival, Festival de la Chaise-Dieu, Festival de Musique Ancienne de Ribeauvillé a Festival de Sablé ve Francii, Biennale Alte Musik Berlin, December Nights v Moskvě.


Aktualizace: leden 2009

Repertoár