MENU

Marie Fajtová

Sólistka Opery

Na pražské konzervatoři vystudovala nejprve hru na klavír (1992-98) a později operní zpěv u Jiřího Kotouče (1998-2003). V současnosti se zdokonaluje u americké sopranistky Nancy Henninger. V roce 2004 se stala finalistkou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, kde dostala cenu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. V roce 2008 získala Hlavní cenu v Mezinárodní pěvecké soutěži Barbary Hendricks ve Štrasburku.
V sezoně 2005/2006 byla členkou Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde ztvárnila role Noriny (Donizetti: Don Pasquale) a Fiordiligi (Mozart: Cosi fan tutte). Za roli Noriny byla vybrána do širší nominace na Cenu Thálie. Od sezony 2006/2007 je sólistkou Opery Národního divadla.
Postupně zde vystupovala v rolích, jako je Mozartova Donna Elvira a Donna Anna (Don Giovanni), Zuzanka a Hraběnka (Figarova svatba), Fiordiligi (Cosi fan tutte) a Arminda (La finta giardiniera), dále jako Händelova Armida (Rinaldo), Violetta (Verdi: La traviata), Frasquita (Bizet: Carmen), Adina (Donizetti: Nápoj lásky), Antonia (Offenbach: Hoffmannovy povídky), Penelope (Britten: Gloriana), Eurydika (Gluck: Orfeus a Eurydika) a Karolina (Smetana: Dvě vdovy). V červnu 2009 vystoupila v Haydnově Stvoření na závěrečném koncertu hudebního festivalu ve Štrasburku.
Vystupovala v řadě evropských zemí, např. v Polsku se souborem Capella Regia Praha, ve Španělsku s pardubickou Komorní filharmonií, v Německu (La traviata – Open Air, dir. Enrico Dovico), ve Finsku a Francii se souborem Collegium Marianum a v Japonsku. S inscenací opery Národního divadla Rinaldo (Händel) se úspěšně představila ve francouzském Caen, Rennes, v Lucemburku a v L’Opéra Royal de Versailles. Koncertně vystupuje mj. s Pražskou komorní filharmonií, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a dalšími.
Spolupracovala s řadou významných dirigentů, např. s Jiřím Koutem, Jiřím Bělohlávkem, Asherem Fishem, Michelem Swierczewským aj.


www.mariefajtova.com


Foto: Jakub Ludvík


Aktualizace: červen 2013

Marie Fajtová vystupuje v představeních

SEZONA 2014/2015

Marie Fajtová vystupuje v inscenacích

SEZONA 2014/2015

Repertoár