MENU

Karel Dobrý

Člen Činohry

Studoval činoherní herectví na pražské DAMU, ale školu nedokončil. Na začátku 90. let hostoval v Divadle E. F. Buriana (dnes Archa) a začal rovněž vystupovat se Spolkem Kašpar Jakuba Špalka. V letech 1993–2002 byl stálým členem pražského Divadla Na zábradlí. Později spolupracoval s Pařízkovým Pražským komorním divadlem na scéně Divadla Komedie, objevuje se na Letních shakespearovských slavnostech, v divadle Archa, Ta Fantastika ad. Účinkuje i na alternativních scénách: v Roxy/NoD, MeetFactory, ve Studiu Hrdinů ve Veletržním paláci. Zde hraje roli Andreje Daniloviče v inscenaci Den opričníka, za niž získal Cenu Divadelních novin za herecký výkon sezóny 2012–13 a Cenu Alfréda Radoka.

Než se v roce 2014 stal členem Činohry ND, hostoval na první české scéně jako Odysseus v Shakespearově Troilovi a Kressidě. Dále nastudoval pod vedením Jana Nebeského titulní roli v inscenaci Tartuffe Impromptu!.

V současné době je na jevištích Národního divadla k vidění coby Vincent van Gogh v Massiniho Ohlušujícím pachu bílé, Vocilka v Tylově Strakonickém dudákovi, Iris ve hře bratří Čapků Ze života hmyzu a v titulní roli inscenace a Othello. Jeho zatím poslední premiérou byla inscenace V rytmu swingu buší srdce mé v Národním divadle.

FILM A TELEVIZE
Z řady televizních a filmových rolí jej znají také televizní diváci. Z mnohých jmenujme například filmy Mission: ImpossibleDeník Anne FrankovéDevátý denKrev zmizelého, Edith Piaf, Ve stínu a seriály Česká soda, Četnické humoresky, Černí andělé nebo Cirkus Bukowsky.

OCENĚNÍ
2013 Cena Divadelních novin za herecký výkon sezóny 2012-13 (Den opričníka, Studio Hrdinů Praha)
2013 Cena Alfréda Radoka za mužský herecký výkon roku (Den opričníka, Studio Hrdinů Praha)

ROZHOVORY
Zedník může svou zeď zbourat, ale co já?, Divadelní noviny, 2. 5. 2013Karel Dobrý účinkuje v představeních

SEZONA 2015/2016

Karel Dobrý účinkuje v inscenacích

SEZONA 2015/2016

SEZONA 2016/2017

Repertoár