MENU

Jana Pidrmanová

Členka Činohry

Pochází z Františkových Lázní. S divadlem se začala seznamovat už v dětství v dramatickém kroužku LŠU, dětskou roli si v té době zahrála i se souborem chebského Západočeského divadla. Po maturitě na hotelové škole vystudovala v letech 2004-08 herectví na DAMU. Jejími pedagogy byli Eva Salzmannová, Alois Švehlík, Daria Ullrichová a Jan Nebeský. Studium absolvovala rolemi Denisy Baudyové (Štěstí dam), Lízy (Bratři Karamazovi) a Matky (Ledový hrot). V době studií hostovala mj. v Divadle Na Prádle (role Vidomingon v Syndromu dobrodince), v holešovickém Cross Clubu (Učitelka v Mlčenlivé) aj.

Po skončení studií hrála se souborem Divadla AHA ve vysočanském Gongu titulní Sněhovou královnu, v českobudějovickém Jihočeském divadle hostovala v roli Lydie Bennetové v inscenaci Pýcha a předsudek. V současné době hostuje i v malostranském A-studiu Rubín.

V Činohře Národního divadla se už v době studií objevila v malé výpomocné roli Preciozky v Rostandově Cyranovi z Bergeracu. Hrála také převzatou roli v Shakespearově Králi LearoviFanynku v Beaumarchaisově Figarově svatběBiancu v Shakespearově Zkrocení zlé ženyJožku v Urzidilově KvartýruJulii v Moliérově Pánovi z PrasečkovaUnu v Harroverově hře BlackbirdLarvičku v inscenaci Ze života hmyzu.

V současném repertoáru Národního divadla hraje ve Stavovském divadle v převzaté roli Tehíly ve hře H. Galronové MikveJulii v Šamberkově Jedenáctém přikázáníBiancu v Shakespearově Othellovi a Světlo, Noc a Dcerku v Maeterlinckově Modrém ptákovi. V Národním divadle účinkuje v roli Zdenky v inscenaci V rytmu swingu buší srdce mé a nově také v titulní roli Nezvalovy Manon Lescaut. Na Nové scéně hraje Freyu v Bartlettově Zemětřesení v Londýně. Její zatím poslední rolí je Máša v Čechovových Třech sestrách.

V této sezoně ji na jevištích Národního divadla bohužel neuvidíte, neboť se v současnosti připravuje na svou novou životní roli - roli maminky. Opět se na ní můžete těšit, až se vrátí z mateřské dovolené.

FILM A TELEVIZE

Spolupracuje s filmem a televizí. Ze seriálů, ve kterých účinkovala, jmenujme například Okresní přebor, Čapkovy kapsy, Sanitka 2, Kriminálka Anděl nebo Cirkus Bukowsky, z filmů Runway, Ztracená brána nebo Hořící keř.

ROZHOVORY

Rozhovor k seriálu Poste restante
, ceskatelevize.cz
Na cestě se člověk o sobě hodně dozví, novinky.cz, 17. 5. 2014


Repertoár