MENU

Jana Horáková Levicová

Sólistka Opery

Zpěv vystudovala na plzeňské konzervatoři u prof. Ludmily Kotnauerové, po absolutoriu studovala soukromě u prof. Jiřího Kotouče a zúčastnila se pěveckých interpretačních kurzů italské mezzosopranistky Glorie Banditelli. V letech 1996-1998 byla členkou Divadla J. K. Tyla v Plzni.
Spolupracovala se souborem Camerata Nova na koncertním provedení barokních oper Rinaldo (G. F. Händel) a Astarto (G. Bononcini), kde ztvárnila titulní roli. V letech 2001-2004 vystupovala ve Státní opeře Praha jako Bradamante (Vivaldi: Orlando furioso), Kate Pinkerton (Puccini: Madame Butterfly), Třetí dáma (Mozart: Kouzelná flétna), Antonie (d’Albert: Nížina) a Alisa (Donizetti: Lucia z Lammermooru).
V letech 2005-2011 byla sólistkou Státní opery Praha , kde dále ztvárnila Třetí žínku (Dvořák: Rusalka), Bertu (Rossini: Lazebník sevillský), Verdiho Inez (Trubadúr) a Fenenu (Nabucco), Mercedes (Bizet: Carmen) a Lauru (Weber/Mahler: Tři Pintové) a absolvovala se Státní operou také turné po Japonsku. Od 1. 1. 2012 je sólistkou Opery Národního divadla v Praze. V zahraničí vystoupila s torontskou filharmonií pod vedením dirigenta Kerry Strattona v Kanadě, kde zpívala árie z oper W. A. Mozarta, G. Rossiniho a C. Saint-Saënse, a zúčastnila se také francouzské barokní akademie, se kterou nastudovala roli Dejanire v opeře F. Cavalliho Ercole Amante. Pod vedením Gabriela Garrida vystoupila v této roli v Paříži, Toulonu, Remeši, Vichy a Besançonu.


Aktualizace: leden 2012

Repertoár